Фріланд і Помпео поговорили про Україну під час зустрічі в Оттаві

Фріланд і Помпео поговорили про Україну під час зустрічі в Оттаві

Міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд та державний секретар США Майк Помпео поговорили про Україну під час зустрічі в Оттаві. Зокрема, Фріланд повідомила:

«Після Другої світової війни Канада та США вибудували систему, яка відстоювала свободу та демократію і запобігала перетворенню регіональних конфліктів у тотальну війну. Ми з секретарем Помпео мали змогу обговорити ряд дуже важливих питань, серед яких: зустріч лідерів G7 у Франції, кризи у Венесуелі й Гонконзі, підтримку України перед лицем російської агресії, а також ситуацію в Кашмірі, Арктиці, Японії, Південній Кореї й ратифікацію нової NAFTA».

Відповідаючи на запитання про можливість повернення Росії до G7, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд заявила:

Росія грубо порушила міжнародне право, вторгнувшись та анексувавши Крим і підтримуючи війну на Донбасі. Це був неймовірно серйозний крок. Це перша анексія території європейської країни іншою європейською країною після Другої світової війни. Згадайте криваву бійню під час Другої світової війни , а ми сьогодні згадували про роботу, яку наші країни проробили після Другої світової війни, щоб вибудувати міжнародний порядок, який базується на правилах, щоб гарантувати, що це не повториться. Порушення Росією міжнародного права через  анексію – вторгнення  в Крим та його анексія, продовження підтримки війни на Донбасі – це те, з чим ми не можемо змиритися і через це Росія була виключена з G7. Тож я думаю, що всі ми будемо раді вітати Росію, якщо вона знову виявить бажання стати порядним членом нашої групи однодумців, групи країн, прихильних  верховенству права і відданих демократії . Зробити це Росія може,  звільнивши Крим і припинивши війну на Донбасі. Усе дуже просто.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ