Галактичний архіпелаг

Галактичний архіпелаг
П’ятнадцятого січня 1790 року дев’ятеро бунтівників з британського корабля “Баунті”, 18 осіб із Таїті та одна дитина прибули на острів Піткерн – одне з найбільш ізольованих місць на планеті, придатних для проживання. Оточений відкритими водами південної частини Тихого океану і найближчими островами на віддалі сотень кілометрів Піткерн є втіленням самотності – пише Калеб Щарф у журналі Scientific American.

Доки не з’явилися втікачі із “Баунті”, на острові не було людей від XV століття, коли ще там жили полінезійці. Той народ мешкав там упродовж століть, аж поки не вичерпалися природні ресурси. Через конфлікти на інших островах припинилося постачання товарів, що призвело до вимирання мешканців Піткерна. Умови в цьому місці, яке принаймні на перший погляд видавалося добрими для життя, стали нестерпними. Так було аж до прибуття “Баунті”того фатального дня 1790 року. Що важливо, наступний корабель кинув якір коло Піткерна лише через 18 років, хоча поселенці бачили вітрильники, які пропливали вдалині.

Історія острова Піткерн – це лише один із крайніх прикладів незвичної динаміки, з якою люди опановували простори південної частини Тихого океану. Є десятки тисяч островів, розділених на Полінезію, Мікронезію і Меланезію, розкиданих на мільйонах квадратних кілометрів океану. Багато з них – це лише дрібні скелі і коралові рифи, до того ж не всі придатні для проживання місця були постійно заселеними, однак всі вони становлять одну мапу місць потенційного поселення для осіб, що відважаться на плавання глибокими водами Землі.

Схожість між таким безсумнівно земним середовищем і нашим космічним оточенням є вражаючою. У галактиці Молочний Шлях може міститись і до 300 млрд зірок. За найкращими підрахунками, базованими на результатах пошуку екзопланет, таких, як ті, що проводяться за допомогою висланого NASA телескопу Kepler, випливає, що в океані небесних тіл може бути понад 10 млрд малих скалистих глобусів, що рухаються орбітами, які створюють умови для збереження помірного середовища на їхніх поверхнях. Подібно до островів на Землі, ті екзопланетні дробинки можуть як творити, так і підтримувати живі системи, а також бути мережею транзитних пунктів для всіх видів, які відважаться на подорож міжзірковими просторами.

І з цього місця історія стає насправді цікавою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Голосові помічники: етичний вимір технології Проспатись із проблемою