Гармонійне життя – запорука здоров’я і довголіття

Гармонійне життя – запорука здоров’я і довголіття
Прагнення до здорового і довгого життя закладено в людині від природи. З давніх часів мислителів і вчених цікавило, чому організм хворіє і старіє. Однак фізіологічний механізм старіння на рівні хромосом був описаний тільки тепер.

 У 2009 році американців Елізабет Блекберн, Керол Грейдер і Джека Шостака нагородили Нобелівською премією з фізіології і медицини за вивчення теломерів – кінцевих ділянок хромосом і їхній вплив на старіння організму. Вчені довели, що теломери виконують надважливу функцію при поділі клітин – передають генетичну інформацію. Якщо ж теломери скорочуються швидше, ніж зазвичай, то прискорюється й процес старіння організму. Таким чином, відкриття австралійських і американських вчених дало людству абсолютно новий науковий метод дослідження старіння на рівні хромосом.

Раніше дослідники вважали, що найбільше на здоров’я і довголіття впливає харчування і екологія навколишнього середовища. Однак, отримавши новий метод вивчення процесів старіння через дослідження довжини теломерів, Елізабет Блекберн з колегами виявила нові, не менш важливі фактори, які впливають на якість нашого життя і старіння. Дослідниця сформувала для людства 5 конкретних рекомендацій, які здатні суттєво зменшити швидкість старіння організму.

Уникайте стресів

Учені дослідили теломери у матерів, які виховують дітей з аутизмом, і помітили, що кінцеві ділянки хромосом були довші у тих жінок, які стійко і спокійно витримують стрес.

Ця закономірність підтверджується, якщо проаналізувати тривалість життя в різних країнах світу: в державах з розвиненою економікою, високим рівнем демократії і соціального захисту тривалість життя значно вища, ніж в авторитарних країнах. Прикладом є корейці, яких примусово розділили і змусили жити в двох різних країнах. За дослідженнями 2012 року, Південна Корея займає 26-е місце у світі в рейтингу тривалості життя з середнім показником 81 рік, а Північна Корея – на 130 місці з показником 69 років.

Сьогоднішнє життя в Україні також насичене стресами, та ще й ЗМІ репрезентують інформацію так, наче хочуть завдати громадянам максимальну шкоду. Схожа ситуація і в нашого недружнього сусіда – Росії. Але там, крім стресової, оприлюднюють ще й неправдиву інформацію, що значно посилює катастрофічні наслідки для здоров’я.

Корисність медитації

Учені досліджували теломери в групі добровольців, які займалися медитацією, і дійшли висновку, що 12 хвилин медитації на день упродовж 2-х місяців суттєво посилює теломери. Згідно буддійських і індуїстських вчень, медитація є основою здорового життя, а в християнстві та ісламі близьким до медитації є стан людини під час молитви. В світі є безліч медичних центрів, де медитацією лікують навіть тяжкі хвороби. Також є теорії, які стверджують, що всі життєві процеси в організмі підживлюються певними космічними енергіями, і саме під час медитації, коли ми максимально відсторонюємося від нашого впливу на організм, ці зовнішні енергії приводять до норми і гармонії весь організм.

Дружні стосунки

Під час досліджень вчені виявили, що зневага і агресивність до оточуючих негативно впливає на хромосоми, прискорюючи скорочення теломерів. А от дружнє ставлення до людей суттєво покращує наше здоров’я і віддаляє старість.

Природа заклала в людину механізм, який аналізує наші вчинки стосовно інших людей, і, зважаючи на якість цих дій, додає нам здоров’я, або запускає хворобу. І це цілком справедливо, адже якби серед людей виживали лише найсильніші, то людство деградувало б до тваринного стану.

Міцна родина і друзі

Вивчаючи теломери в групі людей похилого віку, Елізабет Блекберн виявила закономірність: у людей, які були в міцному шлюбі довгий час, теломери мали значно кращий стан, ніж в одинаків. Тривала дружба також позитивно впливає на теломери. Отримані результати ще раз підтверджують, що людина створена для життя в суспільстві, адже тільки в контактах і взаємодії з оточуючими ми можемо повноцінно розвивати наші душі.

Робота для душі та гаманця

Під час досліджень вчені виявили, що в людей, які мали гідну платню за свою роботу теломери були довшими. Ймовірно, коли людина має вдосталь коштів, стресових ситуацій в її житті буває значно менше, ніж коли грошей не вистачає. Крім того, людина зі статками має можливість допомагати іншим, що також додає наснаги і здоров’я.

Отже, Нобелівські лауреати ще раз підтвердили істину, яку впродовж тисячоліть стверджували всі релігійні вчення: гармонійне і духовне життя – запорука здоров’я і довголіття.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ