Гельсінська комісія США: аналіз корупції в Україні

Гельсінська комісія США: аналіз корупції в Україні

Гельсінська комісія США (Комісія з безпеки і співробітництва в Європі) оприлюднила на своєму сайті наступну інформацію під назвою “Внутрішній ворог України”:

“Боротьба України з корупцією перешкоджала їй стати повнофункціональною, процвітаючою демократією та заважає їй ефективно реагувати на порушення Росією її суверенітету. Цей звіт Гельсінської комісії вивчає, чому корупція в Україні була настільки стійкою. Він надає історичний аналіз корупції в Україні, починаючи від розірвання відносин з радянською системою до сьогодні, розглядаючи теперішній стан реформ та надаючи рекомендації.

Здатність пристосовуватися та вплив олігархів в Україні є основою постійної корупції. Олігархи захопили українську державу, витіснивши некорумповані політичні партії та конкуруючи між собою, щоб викрасти багатства України. Вони не так бізнесмени, як придворні, які перетворюють політичні та особисті зв’язки в монополії, що підтримуються державою.

Два явища дали початок цій системі олігархічного змагання: відсутність реформ у перші роки незалежної України, що призвело до неповної економічної лібералізації, і спекуляції з ціною на газ. Вони однозначно були руйнівними для спроб реформування, оскільки дозволили олігархам накопичити статки, а Росії за допомогою закулісних інтриг протягом десятиліть впливати на українську політику.

Сьогодні Україна впровадила багато важливих реформ, які допомогли подолати корупцію, зокрема, у сфері енергетики, фінансів та економіки. Проте судові реформи продовжують відставати. Коментатори зазначили, що прогрес уповільнився, а розрив між громадянським суспільством та міжнародною спільнотою збільшився.

У цьому звіті Україні рекомендують просунутись з рештою реформ, які підтримують як громадянське суспільство, так і міжнародне співтовариство. Найважливішим є те, щоб Україна не допустила відхилення від реформ. Зрештою, олігархи повинні перетворитись з придворних на підприємців та бізнесменів, щоб нарешті припинити всеохоплюючу інституційну корупцію. Потужне українське громадянське суспільство, включно з незалежними засобами масової інформації, буде головним для цих реформ. Ключовим тут є засудження будь-якої спроби перешкоджати або завдавати шкоди громадянському суспільству.

Доповідь містить численні рекомендації за галузями, з акцентом на важливості реформування судової влади. Зокрема Україні слід якнайшвидше створити антикорупційний суд, що стане необхідним фінальним елементом структури боротьби з корупцією в України.

Додаткові сфери реформування, що обговорювались, містили охорону та наступне розширення можливостей антикорупційної структури; проведення приватизації, регулювання і корпоративного управління як наступного кроку для реформування енергетичного сектору; дотримання консолідації та прозорості ідей як реформування банківського сектору, а також обмеження депутатської недоторканності.

У цьому звіті також обговорюється питання про більші можливості для електронного управління та для свободи преси як механізмів, що дозволяють українському громадянському суспільству, включаючи незалежні ЗМІ, здійснювати моніторинг процесу реформ та запобігати відхиленню. І нарешті, він заохочує міжнародне співтовариство продовжувати надавати підтримку Україні та підготуватись до того, що це серйозно і надовго”.

Джерело

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ