Генеральна Асамблея ООН внесла у порядок денний питання про окуповані території України

Генеральна Асамблея ООН внесла у порядок денний питання про окуповані території України

ГА ООН ухвалила робочу програму 73 сесії, зокрема внесла у порядок денний пункти про ситуацію в Україні. Це зазначено на офіційному сайті ООН:

“Діючи за рекомендацією Генерального комітету, Генеральна Асамблея сьогодні ухвалила програму роботи та порядок денний своєї сімдесят третьої сесії, вирішивши включити пункт “Ситуація на тимчасово окупованих територіях України” і другий рік поспіль – пункт “Відповідальність щодо захисту та попередження геноциду, військових злочинів, етнічної чистки та злочинів проти людяності”.

Асамблея, яка мала в своєму розпорядженні першу доповідь Генерального комітету (документ A/73/250), також схвалила рекомендацію, загальні дебати якої відбудуться 25-29 вересня, а її П’ятий комітет (адміністративний та бюджетний) завершить свою роботу 14 грудня.

Делегати розійшлися в думках щодо обговорення ситуації на тимчасово окупованих територіях України, однак зрештою вирішили включити цей пункт, 68 голосів було за і 13 проти, 48 утримались.

Ті, хто виступає проти цього, зазначають, що це питання політизується, а Аліна Джулія Аргіело Гонсалес (Нікарагуа) підкреслила, що єдиним визнаним форматом для врегулювання ситуації в Україні є Резолюція 2202 (2015) Ради Безпеки, в якій немає посилання на термін “окупація”.

Мусіхін Максим Володимирович (Російська Федерація) зазначив, що включення цього пункту в програму роботи Асамблеї – це остання витівка, розроблена Києвом, яка відобразила довільну інтерпретацію подій і була запропонована лише для того, щоб посіяти ворожнечу. Він зазначив, що конфлікт має бути врегульований мирними засобами, посилаючись на пакет заходів для реалізації Мінських угод, викладених у Резолюції 2202 (2015). Київ намагається створити конфлікт і отримати міжнародну допомогу у цьому, однак, виключаючи будь-яку власну відповідальність, сказав він. Замість того, щоб допомогти послабити страждання населення, це лише погіршить ситуацію на місцях.

Алі Насимфар (Іран) додав, що Асамблея не повинна брати участь в обговореннях, про які вже було прийнято рішення Ради Безпеки і що введення цього пункту лише негативно впливає на встановлені основи для врегулювання цього питання.

Володимир Єльченко (Україна) висловив підтримку цьому пункту і зазначив, що окупація України продовжується і обговорення цієї проблеми на Асамблеї позитивно вплине на пошук шляхів встановлення миру, який має тривати доти, доки територіальна цілісність України не буде повністю відновлена. Україна прагне до мирного вирішення проблеми, але держава-окупант не бажає припинити активізацію конфліктів у регіоні.

Кілька виступаючих висловили занепокоєння з приводу порушень прав людини, а Ян Кікерт (Австрія), також виступаючи від імені Естонії, Литви та Латвії, закликав, щоб спостерігачам за дотриманням права людини негайно надали доступ до цієї території, щоб розслідувати можливі зловживання.
Джіліан Берд (Австралія) зазначив, що за останні чотири з половиною роки у конфлікті загинули тисячі людей та переселились 1,6 мільйона людей, що накладає величезний тягар на Україну та її сусіда”.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ