Генеральний секретар НАТО: Ми підтримуємо євроатлантичні прагнення України

Генеральний секретар НАТО: Ми підтримуємо євроатлантичні прагнення України

Генсек НАТО Йенс Столтенберг перед початком засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів дав прес-конференцію, в якій він згадав і про Україну:

“Найперше ми провели широкомасштабні обговорення стосовно України на засіданні Ради НАТО-Росія лише кілька тижнів тому. НАТО і надалі занепокоєний та зосереджений на ситуації в Україні. Ми кілька разів підтверджували, що будемо солідарними з Україною, забезпечимо їй політичну і практичну підтримку. Нещодавно вся Північноатлантична Рада відвідала Україну. Отже, ми стежимо за подіями і надаємо Україні сильну підтримку.

Я також очікую, що під час обговорення глобальних викликів безпеці і необхідності адаптації НАТО Україна стане частиною цієї дискусії. Однією з головних причин, чому НАТО готується до посилення готовності сил, здійснює пряме розгортання військ у східній частині альянсу та адаптує командну структуру, є незаконна анексія Криму та подальша дестабілізація Східної України. Ми продовжуємо підтримувати повне виконання Мінських угод і піднімати питання України в усіх політичних діалогах з Росією.

Ми регулярно проводимо зустрічі в Комісії Україна-НАТО на різних рівнях; ми провели зустріч Комісії Україна-НАТО, коли відвідали Київ у липні цього року і ми також зустрічалися з Президентом Порошенком, тому ми регулярно ведемо політичний діалог на високому рівні, контактуємо з нашими партнерами. Ми не знаємо фіксованої дати наступної зустрічі Комісії Україна-НАТО, але вона відбувається регулярно на різних рівнях.

Україна є нашим близьким партнером, ми підтримуємо євроатлантичні прагнення України, допомагаємо їй зі змінами. Зараз Україна зосереджується на реформах, на модернізації збройних сил, інститутів оборони та безпеки, і саме з цим ми допомагаємо їй з нашою командою, з нашими людьми в Києві та Україні. Тому я вважаю, що зараз ми повинні зосередити увагу на реформах, які, звичайно, також допомагають Україні на шляху до НАТО”.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ