Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дав прес-конференцію

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дав прес-конференцію
Напередодні зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО у Вашингтоні, США, що відбудеться 3 та 4 квітня 2019 року, генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг дав прес-конференцію. В ній він, зокрема, згадував про Україну:

Цього тижня міністри закордонних справ країн-членів НАТО зустрінуться у Вашингтоні з нагоди 70-річчя Альянсу.

У четвер ми розглянемо відносини НАТО з Росією. Росія продовжує порушувати Договір про РСМД. Тому ми обговоримо наступні кроки НАТО.

Альянс залишається відданим контролю над озброєннями. Але ми також повинні продовжувати підтримувати довіру і ефективне стримування та захист.

НАТО також занепокоєна агресивною поведінкою Росії. У тому числі її теперішніми діями проти України, а також захопленням українських моряків і кораблів біля Азовського моря. НАТО вже активізувала свою присутність у Чорному морі. І ми продовжуємо тісно співпрацювати з нашими партнерами в регіоні. Тільки минулого тижня я побачив для себе цю співпрацю на прикладі тренування НАТО-Грузія 2019 року. І сьогодні кораблі однієї з військово-морських груп НАТО знаходяться в Україні та Грузії. Ці кораблі візьмуть участь у тренуванні Sea Shield в Чорному морі.
Я сподіваюся, що міністри цього тижня узгодять нові заходи для покращення ситуативної обізнаності в регіоні. І для посилення підтримки НАТО як для Грузії, так і для України. У таких сферах як підготовка морських сил і берегової охорони, відвідування до портів і тренування, обмін інформацією.

Для НАТО важливо, щоб закон, міжнародне право і морське право поважали. І це також є причиною того, що ми так сильно реагували, коли Росія кілька місяців тому захопила українські кораблі. І це також є причиною, чому ми продовжуємо закликати Росію звільнити кораблі і моряків. І, як я вже сказав, ми збільшили нашу присутність в Чорному морі за допомогою більшої військово-морської присутності, морських груп НАТО, що беруть участь у навчаннях, а також за допомогою різних візитів у порт, як в Україну, так і в Грузію. Але я не буду чітко говорити, які порти ми будемо відвідувати, коли і як, ми знаходимося в Чорному морі, ми працюємо там і ми рішуче закликаємо всі країни регіону і, особливо, Росію, звичайно, дотримуватися міжнародного права.

Коли йдеться про членство України в НАТО, ми визнаємо амбіції, прагнення України стати членом НАТО. Ми працюємо з Україною, щоб допомогти Україні рухатися вперед до її трансатлантичної інтеграції. Саме тому ми маємо всі різні схеми, програми для надання допомоги та підтримки, щоб допомогти Україні зосередитися на найважливішому, а це реформи: модернізуватись, щоб відповідати стандартам НАТО, ми допомагаємо Україні, модернізуємо її оборонні та безпекові установи, у нас є цільові фонди, ми проводимо навчання, ми маємо різні види діяльності, за допомогою яких ми допомагаємо Україні. Країни-члени НАТО також надають різні види двосторонньої підтримки.

Ми твердо віримо, що це має бути головним акцентом: реформи та продовження модернізації та зміцнення своїх оборонних та безпекових установ, у тому числі боротьба з корупцією. Отже, на цьому ми будемо зосереджувати нашу увагу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ