Генесек НАТО Єнс Столтенберг дав прес-конференцію перед зустріччю міністрів оборони НАТО

Генесек НАТО Єнс Столтенберг дав прес-конференцію перед зустріччю міністрів оборони НАТО

Відповідаючи на запитання журналіста з The Washington Post про те чи відомо йому про будь-які намагання США змусити решту членів НАТО збільшити допомогу Україні, сказав:

Усі союзники, як у Північній Америці, так і в Європі, надають значну підтримку Україні. Перш за все, ми надаємо сильну політичну підтримку. Ми знову і знову заявляємо, що не визнаємо незаконну анексію Криму і підтримуємо територіальну цілісність України. Ми наполегливо підтримуємо зусилля з пошуку політичного врегулювання, імплементації Мінських домовленостей і ми побачили певний прогрес. Також із обміном полонених. Тож ми побачили нові ініціативи, новий імпульс у спробах досягти прогресу у напрямку реалізації Мінських домовленостей.

Звичайно ж, ви також надаєте практичну підтримку Україні. У нас є різні цільові фонди. Ми допомагаємо їм модернізувати їх збройні сили, сили безпеки. Різні союзники НАТО частково надають підтримку за допомогою механізмів НАТО, а також двосторонньої підтримки, навчання та різних видів підтримки. Ми допомагаємо їм у командуванні та контролюванні, кібер-безпеці – і НАТО відвідає Україну, я думаю через пару тижнів,  найближчим часом. Ми також поїдемо до Одеси, де почали допомагати їм створювати військово-морські можливості. Тож ми надаємо підтримку в багатьох сферах, починаючи від командування та контролювання, союзники проводять навчання та інше.

Я, як генеральний секретар, завжди заохочую союзників давати більше. Тож я закликаю союзників активізуватися, надати більше тренерів, надати більше грошей у цільові фонди та активніше проводити діяльність з Україною. Я зустрічався з президентом Зеленським і я наголосив, що ми продовжимо і будемо активізувати свою діяльність. І ми фактично активізуємо нашу підтримку Україні, адже на зустрічі Міністрів закордонних справ у Вашингтоні у квітні ми домовились про новий пакет, який також стосується деяких різних можливостей, що включає військово-морські можливості. Тож це буде обговорюватись також під час сьогоднішньої зустрічі, завтра і післязавтра. Це постійний діалог в НАТО про важливість того, щоб всі союзники надавали підтримку і я закликаю їх завжди активізуватись і робити ще більше.

Інше запитання стосувалось приїзду Столтенберга в Україну і чи будуть обговорюватись деякі структурні реформи в Україні під час зустрічі з президентом Зеленським? І які це структурні реформи? Генеральний секретар зазначив:

Північноатлантична рада через кілька днів відвідає Україну, відвідає Київ та Одесу. Частково для того, щоб мати краще розуміння, мати останні новини з перших рук, інформацію від українського уряду, від президента Зеленського та від різних міністрів. Ми будемо мати  засідання Комісії Україна-НАТО,  ми зможемо сісти і обмінятися думками про те, як НАТО може підтримати Україну та підтримати мирні зусилля. НАТО надає підтримку вже кілька років але ми зараз роздумуємо як ми можемо зробити більше, надати допомогу Україні, реформувати, модернізувати її збройні сили, боротися з корупцією та переконатися, що Україна здатна мати сучасні способи командування та контролювання, кібер-захист та інші способи реформування своїх збройних сил. Тому ми їдемо туди і це буде частиною обговорень.

Джерело


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ