Генсек НАТО: “Усі союзники НАТО є солідарними з Україною”

Генсек НАТО: “Усі союзники НАТО є солідарними з Україною”

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг після завершення зустрічі Комісії НАТО-Грузія (NGC), на засіданні міністрів оборони, заявив, що Альянс вже активно допомогає Україні зміцнювати кіберзахист країни.

“Ми це робимо через наші довірчі фонди. У нас є цільовий фонд для кіберзахисту, а також надання фінансування та підтримки у зміцненні кіберзахисту та кіберможливостей для України. 

Ми також допомагаємо їм захищати власні мережі та власну інфраструктуру. Наприклад, НАТО зараз допомагає Україні створити центр реагування на кіберінциденти, котрий буде допомогати їм впоратися з випадками або спробами втручань у кібермережі. Отже, ми вже даємо таку допомогу, і я пообіцяв Президенту Порошенку, коли він був тут на Саміті НАТО, члени Альянсу продовжуватимуть надавати підтримку, в тому числі до цільових фондів.”

Генсек НАТО також наголосив, що члени Альянсу активно стежать за ситуацією, що склалася у Азовському морі та Донбасі.

“Ми стурбовані тим, що бачимо. Росія перешкоджає нормальному цивільному руху комерційним суднам. Звичайно, це проблема для України, коли звичайному руху з деяких її гаваней – у Маріуполі та інших місцях – заважали або виникали проблеми з нормальним рухом всередину та назовні. І я думаю, що це лише один з прикладів, який ми побачили, коли Росія незаконно приєднала Крим, потім продовжувала дестабілізувати Донбас, але також через діяльність в Азовському морі вона продовжує намагатися дестабілізувати Україну.

 Отже, НАТО надає політичну та практичну підтримку, частково в межах різних програм НАТО, цільових фондів тощо. Але звичайно, члени Альянсу також надають двосторонню підтримку Україні й це знову стосується частково допомоги модернізувати українські збройні сили, інститути безпеки, різні цільові фонди, а також обладнання та інші види безпосереднього забезпечення. Саме це ми обговорювали на зустрічі з Президентом Порошенко тут у липні. Я також коротко обговорював це питання, коли  недавно зустрівся з ним у Нью-Йорку, і НАТО продовжуватиме надавати підтримку Україні, але, звичайно, ми також рішуче підтримуємо зусилля, спрямовані на пошук політичного вирішення, щоб  повністю виконати Мінські угоди, які є єдиним життєздатним способом мирного врегулювання конфлікту та проблем, які ми бачимо в Україні та навколо неї, включаючи Азовське море”.

Джерело

 

Додамо, що перед початком зустрічей міністрів оборони країн НАТО в Брюсселі Йенс Столтенберг висловив впевнену підтримку Україні.

“Ми живемо у більш небезпечному та більш непередбачуваному світі, з новими загрозами та новими викликами. Ми бачимо  напористішу Росію, котра значно посилила та модернізувала свої військові можливості; котра проводить багато тренувань і модернізувала свої ядерні можливості. І найголовніше, котра готова використовувати силу проти сусідів, як ми бачили у випадку з Грузією та Україною.

Усі союзники НАТО є солідарними з Україною. Ми висловлюємо нашу тверду підтримку Україні, її суверенітету, територіальній цілісності. Ми не будемо і не визнали незаконну анексію Криму, і ми будемо надавати політичну та практичну підтримку Україні.”

Джерело

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ