Генсек Ради Європи про ситуацію в Україні: Не нам вирішувати ці конфлікти

Генсек Ради Європи про ситуацію в Україні: Не нам вирішувати ці конфлікти

В понеділок, 22 січня, на вечірньому засіданні ПАРЄ генсек Ради Європи Турбйорн Ягланд виголосив щорічну промову, в якій, зокрема, зазначив:

“Був створений новий міжнародний порядок, що спирається на два основні стовпи. Перший – це Статут ООН, який набрав чинності в 1945 році, і жоден член не голосував проти нього. А другий – Загальна декларація прав людини, прийнята в 1948 році. У статті 24 Статуту чітко зазначено, що Рада Безпеки відповідає за підтримання миру та безпеки. На цьому континенті саме ОБСЄ допомагає Раді Безпеки виконувати свій мандат. Тому ОБСЄ відіграє важливу роль у конфлікті на сході України та в Нагорному Карабасі, а також в переговорах з придністровського врегулювання”.

“Ми повинні захищати права людини людей, де б вони не жили незалежно від політичних обставин. Усі наші органи прийняли чітку позицію щодо незаконної анексії Криму та конфлікту на сході України. Але в умовах діючого міжнародного порядку не нам вирішувати ці конфлікти. І вони не повинні заважати нам захищати права людей в Україні, зокрема в Криму та східній Україні, як і в Росії. Саме через наявність відкритого конфлікту ми повинні задіяти всі наші інструменти у цих сферах, включно з тими, що є в руках ПАРЄ. Це має бути наш внесок у вирішення проблем: обидві сторони мають бути відповідальними за захист прав людей. Це означає, що ми повинні бути присутніми з обох сторін. Але PACE в даний час не може це зробити”.

“Ми продовжуємо свою роботу з реалізації Планів дій. Наприклад, в Україні ми маємо найбільший План дій на суму 23 мільйони Євро. І ми робимо це для людей України, для боротьби з корупцією, жертвами якої вони є, і для створення суддівської системи, якій вони зможуть довіряти. Ці речі не завжди широко висвітлюються в пресі, але вони змінюють життя людей. І ми повинні допомогти подальшому прогресу”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ