Гени від неандертальця ефективні в боротьбі з COVID-19

Гени від неандертальця ефективні в боротьбі з COVID-19
Вчені відкрили ген, який зменшує ризик розвитку важкої форми COVID-19 на 20%. Науковці стверджують, що їхня знахідка допоможе створити ефективні ліки проти вірусу SARS-CoV-2 – повідомляє Science Daily.

Цей ген, що є в кожної третьої білої людини європейського походження, стимулює утворення протеїну, дієвого в боротьбі проти SARS-CoV-2 – таким є висновок дослідження, оприлюдненого в часописі Nature Genetics. Експеримент, організований Каролінським інститутом у Швеції, реалізувала міжнародна група вчених.

Згідно з висновками попередніх досліджень, особи європейського походження, що є носіями визначеного сегмента ДНК, на 20% менше ризикують захворіти на важку форму коронавірусу. Цей сегмент ДНК, що кодує гени в імунній системі, успадкувала від неандертальців майже половина всіх людей за межами Африки.

Щоб ідентифікувати цей специфічний варіант гена, вчені шукали осіб, що є носіями бодай його елементів. Оскільки неандертальська спадщина сформувалася після древньої міграції з Африки, дослідники сфокусувалися на особах африканського походження, що не успадкували цього сегмента ДНК від неандертальців. Однак з’ясувалося, що невелику частину цих генів мають як європейці, так і люди африканського походження.

“З відкриттям цього гена ми дістали пояснення, через що симптоми хвороби є такими відмінними й чому деяких людей COVID-19 вражає сильніше, ніж інших”, – твердить міжнародна група дослідників. Аналіз науковців ґрунтувався на вивченні людей різного походження, тож вчені стверджують, що їхня праця наголосила на важливості проведення клінічних досліджень саме в такому форматі.

Ген від неандертальців також є у восьми з десяти осіб африканського походження – це продемонструвало дослідження, оприлюднене в Nature Genetics. Цей сегмент ДНК визначає довжину протеїну OAS-1: що він довший, то ефективніший для знищення вірусу SARS-CoV-2.

“Те, що ми почали ґрунтовно розуміти генетичні фактори ризику, є ключовим для створення нових ліків проти COVID-19”, – сказав співавтор дослідження Брент Річардс з Університету Макгілла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Золоті рибки навчились їздити Нова мода серед тигрів