Геополітичні наслідки візиту Джо Байдена на саміт G20

Геополітичні наслідки візиту Джо Байдена на саміт G20
Президент США Джо Байден відвідав нещодавній саміт G20, учасники якого обговорили низку глобальних питань, зокрема кліматичні зміни, подолання коронавірусу, проблеми енергетичної сфери тощо.

Лідери провідних країн, які здебільшого є й головними забруднювачами, визнали, що необхідно зменшити викиди вуглецю й досягти нульових чистих викидів максимум до 2050 року, інакше кліматичні зміни спричинять катастрофічні наслідки. Окрім того, очільники держав “Великої двадцятки” обговорили координацію зусиль для подолання COVID-19, зокрема погодили план вакцинації 70% світового населення до середини 2022 року, що передбачає надання відповідної кількості вакцин країнам, що розвиваються. Політики також наголосили, що після російського газового шантажу Європи важливо збільшити видобуток енергоносіїв і диверсифікувати постачання, щоб певні держави не залежали повністю від одного постачальника – насамперед це актуально для країн ЄС. До того ж лідери домовилися встановити мінімальний корпоративний податок у розмірі 15%, щоб великі компанії не намагалися уникати оподаткування, реєструючись в офшорних зонах.

Джо Байден брав участь в основних засіданнях, а також зустрічався з деякими європейськими лідерами, наприклад із президентом Франції Еммануелем Макроном. Останнім часом відносини між країнами дещо погіршилися, зокрема після того, як Америка забрала у Франції вигідне австралійське замовлення на підводні човни. За словами Байдена, він не знав, що Францію не повідомили завчасно про відмову Австралії від її пропозиції про будівництво суден. Сторони домовилися встановити механізми стратегічного планування, які передбачають обговорення безпекових, політичних чи економічних ініціатив, що стосуються обох держав. Президенти обговорили також питання Китаю. Макрон зазначив, що Франція має свої інтереси в Індо-Тихоокеанському регіоні й що Париж та Вашингтон мають координувати свої зусилля, щоб протидіяти щораз більшому впливу Китаю в цій зоні.

Байден також зустрівся із канцлеркою Німеччини Ангелою Меркель, яка завершує свою каденцію. Лідери країн обговорили запуск “Північного потоку-2” і вкотре наголосили на тому, що потрібно вимагати від Росії виконання її зобов’язань щодо транспортування газу через українську газотранспортну систему.

Президент США поспілкувався і з Папою Римським Франциском та запевнив його в тому, що Штати докладатимуть максимум зусиль для досягнення миру в усьому світі й для боротьби з кліматичними змінами. Папа попросив Байдена й інших лідерів дати майбутнім поколінням “конкретну надію” на те, що політики будуть здійснювати реальні, навіть радикальні кроки, щоб протидіяти глобальним викликам, насамперед кліматичним змінам.

 Загалом Джо Байден доволі успішно провів зустрічі й поглибив партнерство з країнами ЄС, зокрема із Францією, із якою в США останнім часом були прохолодні відносини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи піде у відставку президент Чехії Мілош Земан? Чи вийде Польща з ЄС?