Геополітичні наслідки візиту президента США в Україну та Польщу

Геополітичні наслідки візиту президента США в Україну та Польщу

Цьогоріч 20 лютого всі світові ЗМІ облетіла новина про те, що президент США Джо Байден перебуває з робочим візитом в Україні. Він зустрівся з українським очільником Володимиром Зеленським, з яким обговорив питання військової та фінансової допомоги Україні та відбудови країни в післявоєнний час. Байден офіційно оголосив, що США надають новий пакет допомоги Україні на суму 500 мільйонів доларів, куди входять артилерійські системи HIMARS, БМП M2 Bradley, артилерійські снаряди й інше озброєння. 

Візит Джо Байдена в Україну був дуже важливим і символічним, оскільки так президент показав усій світовій спільноті, що США будуть і далі підтримувати Україну у її боротьбі за свободу й суверенітет, за звільнення тимчасово окупованих територій. Це також чіткий сигнал авторитарним країнам, зокрема Китаю, Ірану й насамперед Росії, що їхні сподівання на те, що у світі запанує право сили й що вони спокійно й без наслідків будуть захоплювати території інших країн, ніколи не справдяться. Джо Байден підтвердив, що США будуть усіма доступними засобами захищати демократію у світі.

Приїзд Байдена був також надзвичайно ризикованим, оскільки Україна в умовах війни є доволі небезпечною державою. Зазвичай американський очільник вирушає до тих країн, де спецслужби можуть гарантувати йому повну безпеку чи де розміщені американські підрозділи, до того ж президентові США заборонено пересуватися залізницею, оскільки це несе певні загрози. Однак Джо Байден, не зважаючи на застороги, прибув до України поїздом. 

Оскільки візит американського очільника збігся із Днем пам’яті героїв Небесної сотні, Джо Байден і президент Зеленський під звуки повітряної тривоги поклали квіти до Стіни пам’яті загиблих за Україну. Символічним візит президента США став ще й тому, що 20 лютого 2014-го росіяни вторглися на територію Криму, тож саме цього дня і розпочалася російсько-українська війна. 

Після України Джо Байден поїхав у Польщу, де зустрівся з президентом Анджеєм Дудою та польськими політиками. З ними він також обговорив питання європейської безпеки й допомоги Україні, зокрема йшлося про надання Києву сучасних натівських літаків F-16. Польща активно лобіює це питання для України. Точних результатів перемовин ми не знаємо, але робота в цьому напрямку постійно ведеться.

У Варшаві президент США також зустрівся з очільницею Молдови Маєю Санду. Ця зустріч була важлива в умовах посилення внутрішньополітичної напруги в Молдові та прагнення Росії дестабілізувати ситуацію в цій країні. Джо Байден наголосив на тому, що він буде й надалі підтримувати Молдову, сприяти її політичній та економічній стійкості, зокрема реалізації програми демократичних реформ і посиленню енергетичної безпеки. Це був черговий сигнал кремлівському карлику про те, що його прагнення послабити чи дестабілізувати Молдову та інші країни цього регіону не зможуть реалізуватися. 

Під час виголошення промови у Варшаві Джо Байден звернувся, зокрема, до російського народу. Він зазначив, що США і європейські країни хочуть не загарбання і руйнування Росії, а миру і стабільності у світі, де всі країни мали б гарантії безпеки. Оскільки саме Путін розв’язав війну і прагне захоплювати чужі території, то в такий спосіб Джо Байден, імовірно, звернувся до російського народу й політичних еліт із повідомленням про те, що для миру й послаблення санкцій вони повинні усунути від влади свого кривавого диктатора. І хоча сьогодні це малоймовірно, оскільки російська політична еліта об’єднана корупційними схемами, здійснювати які їм дозволяє саме Путін, американці сподіваються, що шанси на усунення кремлівського очільника ще залишаються.  

Отже, візит Джо Байдена в Україну й Польщу показав усій світовій спільноті, що США активно допомагають Україні, сприяють посиленню співпраці в Східній Європі і продовжують консолідувати всі демократичні країни світу для підтримання нашої країни, вигнання російського агресора з українських територій і припинення кровопролитної війни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Генасамблея ООН підтримала резолюцію України щодо засудження агресії Росії “Нейтралітет”китайського дракона