Геополітичні наслідки візиту Зеленського до європейських країн

Геополітичні наслідки візиту Зеленського до європейських країн

Цьогоріч на початку лютого президент України Володимир Зеленський побував із робочим візитом у кількох європейських країнах. Спочатку він виступив перед Європарламентом і подякував європейським союзникам за фінансову і військову допомогу та за економічні санкції проти Росії. Український очільник укотре наголосив, що ЗСУ захищають не тільки суверенітет і територіальну цілісність України, а і свободу всього європейського світу, оскільки кремлівський карлик не збирався зупинятися на Україні. Тому, допомагаючи Україні, європейські країни допомагають і самим собі. І саме це європейські парламентарії повинні донести до своїх виборців, пояснюючи, що їхні податки не витрачаються марно, а послаблюють російського агресора і зміцнюють обороноздатність України, яка, вигнавши рашистів зі своєї території, принесе мир у Європу.

Упродовж минулого тижня український президент зустрічався з лідерами багатьох європейських країн, зокрема з канцлером Німеччини Олафом Шольцом і президентом Франції Еммануелем Макроном. Перемовини між ними тривали декілька годин. Лідери обговорювали співпрацю між країнами в різних галузях, але головним питанням було, звичайно, надання важкого озброєння, насамперед літаків. Зеленський подякував за надані “Леопарди” й інше озброєння та висловив сподівання, що Україна може отримати й сучасні “натівські” літаки, які так потрібні українським повітряним силам. І хоча щодо цього питання не було досягнуто домовленостей, проте європейські лідери й не дали категоричної відмови. 

Про постачання сучасних літаків Володимир Зеленський говорив і з британським прем’єр-міністром Ріші Сунаком під час відвідин Великобританії. Перебуваючи в британському парламенті, Зеленський подарував шолом українського пілота Р. Сунаку й зазначив, що хотів би, щоб британські політики надали Україні сучасні літаки. Зокрема, український очільник сказав: “Ми маємо свободу, але дайте нам крила, щоб ми захистили нашу свободу”. Цей вислів підхопили численні світові ЗМІ. 

І хоча остаточної відповіді на своє прохання Зеленський не отримав, сторони домовилися про навчання українських пілотів у Великобританії, які будуть освоювати техніку пілотування винищувачів-бомбардувальників F-16. На це може піти декілька місяців, за які, можливо, Британія ухвалить рішення про постачання літаків в Україну. Окрім того, були досягнуті попередні домовленості про надання Україні ракет дальньої дії, які потрібні нам для звільнення Криму.

Український очільник також зустрічався з королем Великобританії Чарльзом III, якого він привітав зі сходженням на престол. Досить промовистим є той факт, що Зеленський був першим українським президентом, який мав особисту аудієнцію з королем Великобританії. Варто зазначити, що королівська родина неодноразово висловлювала підтримку Україні й виділяла нам значну гуманітарну допомогу.

Отже, візит В. Зеленського до країн Євросоюзу був дуже результативним. Хоча деякі питання і не були розв’язані, зокрема постачання літаків F-16, щодо більшості інших були досягнуті домовленості. Головним підсумком є те, що лідери ЄС засвідчили свою проукраїнську позицію і наголосили, що вони допомагатимуть нашій країні до переможного кінця. Єдиний скептик із європейських країн — це Угорщина, лідер якої Віктор Орбан ще має певні сумніви щодо перемоги України. Але й навіть він сфотографувався з українським президентом і поширив цю світлину в соцмережах.Тому сподівання Росії, що у ЄС немає єдності щодо України, не справдилися. 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Прем’єр Угорщини Віктор Орбан —друг Україні чи ні? У Києві відбувся саміт Україна — ЄС