Нещодавно деякі світові ЗМІ оприлюднили інформацію, що Росія відкликає свої війська із Сирії. Хоча російський військовий штаб цих даних не підтвердив, виведення вже триває. Це може докорінно змінити розподіл сил на Близькому Сході.
У Сирії Росія допомагала авторитарному режиму Башара Асада – після виведення військ він, найімовірніше, довго не протримається, а країна може просто розпастися на декілька частин. Свої інтереси тут має низка важливих геополітичних гравців, зокрема США, Іран, Ізраїль, Туреччина тощо. Туреччина, наприклад, також вводила свої війська на територію провінції Ідліб, оскільки там мешкають етнічні турки, і навіть мала сутички з російськими силами, які частково контролювали ці території.Крім того, Анкара бореться із курдами, що проживають у Туреччині, Сирії та Іраку і прагнуть незалежності.
Ізраїль також може втрутитися в цей конфлікт, оскільки Б. Асаду активно допомагає проіранське шиїтське угруповання “Хезболла”.Час від часу воно завдає ударів по Ізраїлю, а той у відповідь обстрілює міста Сирії, де зосереджені бойовики “Хезболли”. Якщо у війну ввійде Ізраїль, то вслід за ним втрутиться й Іран, політичне керівництво якого вже неодноразово заявляло про прагнення знищити Ізраїль. Іран, найпевніше, уже має ядерну зброю й засоби її доставлення та може її застосувати. Отже, може розпочатися потужний регіональний конфлікт, що матиме непередбачувані наслідки, оскільки на бік Ізраїлю може стати Америка, його союзник, а арабські країни підтримають Іран.
Певні інтереси в цьому регіоні має й Китай. І хоча він, можливо, не втрутиться в конфлікт прямо, але буде підтримувати одну зі сторін. Унаслідок такого протистояння можуть піднятися ціни на нафту, оскільки в цьому регіоні лежить багато родовищ. Тому, можливо, Росії й вигідний такий регіональний конфлікт. І хоча вона зраджує свого союзника Б. Асада, але може виграти від збільшення цін на нафту. Тож ситуація в Сирії залишається досить напруженою.
Найімовірніше, Росія виводить свій контингент із Сирії, бо Путін намагається використати всі резерви, щоб посилити угруповання на Донбасі й захопити цей регіон. Війська, виведені з Таджикистану, а також з Осетії й Абхазії та всі кинуті на Донбас.Єдине російське угруповання ще залишається в Придністров’ї, але вивести його Росія просто фізично не може. І хоча нещодавно поширювалися чутки про можливий напад росіян із Придністров’я, на потужний наступ в Одеській області вони не спроможні, бо нечисленні й не мають належного прикриття з боку російського флоту – він боїться наближатися до берегів Одеси, щоб не потрапити під удари українських “Нептунів”. Росіяни намагалися розмістити свої системи ППО на острові Зміїний, щоб прикривати своє угруповання в Придністров’ї, але ЗСУ вже декілька разів їх там знищували.
Проте війська, що виводяться із Сирії, не зможуть докорінно змінити ситуацію на Cході України, оскільки вони нараховують приблизно 6 тисяч військовослужбовців, суттєва частина яких – строковики, що не дуже прагнуть брати участь у військових діях. Крім того, 20 % цього контингенту становлять військово-морські сили Росії. Вони не зможуть потрапити до Чорного моря, оскільки Туреччина закрила Босфор.