Голова МВФ: в Україні уряд запропонував провести всебічний огляд корупції

Голова МВФ: в Україні уряд запропонував провести всебічний огляд корупції

Директор-розпорядник Міжнародного валютного фонду Крістін Лагард, відкриваючи конференцію «Чіткий підхід до подолання корупції» в аналітичному центрі Brookings у Вашингтоні, 18 вересня 2017 року, заявила:

«Наприклад. В Україні уряд запропонував МВФ провести всебічний огляд національної корупції. Подальший звіт привів до ряду реформ, в тому числі до створення національного антикорупційного бюро.

Ці реформи є лише першими кроками. Особам, які проводять розслідування, необхідні додаткові повноваження для переслідування підозрюваних злочинців, а прокурори повинні мати повноваження пред’явити звинувачення в антикорупційному суді.

Ситуація в Україні підкреслює наше більш загальне завдання: для довготермінових змін на краще міжнародні організації, громадське суспільство та політичні лідери повинні діяти разом. І нам необхідно бути реалістами по відношенню до того, наскільки швидко буде досягнуто успіху. Традиції і звички, хороші чи погані, не можуть змінитись за один день.

Оскільки корупція часто є прихованою і її важко виміряти, для того, щоб нові заходи політики стали ефективними, можуть бути потрібні роки. В той же час, деякі уряди не хочуть навіть брати участь у вирішенні цієї проблеми, оскільки вони розглядають корупцію як політичну, а не як економічну проблему. Але це не є причиною для відмови від просування перетворень.

Я вважаю, що МВФ може зберегти вірність своєму призначенню лише в тому випадку, якщо ми будемо вести відкриту розмову про корупцію і пропонувати всі засоби, які є в нашому розпорядженні, для допомоги нашим державам-членам. Сьогодні зранку я заявляю вам, що фонд може і буде робити більше найближчим часом».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ