Голова ОБСЄ Лайчак закликає до політичного вирішення кризи в Україні

Голова ОБСЄ Лайчак закликає до політичного вирішення кризи в Україні
КИЇВ, 17 січня 2019 року – Після завершення дводенного офіційного візиту до України голова ОБСЄ, міністр закордонних  і європейських справ Словаччини Мирослав Лайчак сказав, що був вражений жахливими умовами людей, що живуть біля лінії контакту на сході країни і закликав сторони активізувати свої зусилля для мирного політичного вирішення кризи.

Лайчак, під час свого першого офіційного візиту в ролі голови ОБСЄ, став свідком щоденних труднощів людей, які втягнуті в кризу в Україні та навколо неї. До них відносяться небезпечні подорожі, які люди змушені здійснювати через атаки на критично важливу інфраструктуру, наприклад, перехід серйозно пошкодженого мосту на контрольно-пропускних пунктах Станиці Луганська. «У Європі – у 21-му столітті – люди не повинні боротися, щоб задовольнити свої основні потреби», – сказав Лайчак.

«Криза в Україні та навколо неї є основним пріоритетом головування Словаччини в ОБСЄ», – наголосив він. «Перебуваючи на місці, я бачу важливу роботу ОБСЄ і скільки ще потрібно зробити. Цей конфлікт диктує людям, які втягнуті в нього, їх повсякденне життя. Прямий або близький обстріл є щоденною реальністю. Ми повинні краще працювати і придумати нові та інноваційні ідеї, щоб поліпшити їх умови проживання».

Щоб привернути увагу суспільства до найбільш вразливих верств населення та необхідності захищати критично важливу інфраструктуру, Лайчак також відвідав Луганську обласну дитячу лікарню в Лисичанську та передав 24 тонни гуманітарної допомоги з Словаччини.

Підтримка конкретних проектів, подібних до цього, буде одним із пріоритетних завдань головування Словаччини, сказав він. Словаччина також прагне тісно співпрацювати з іншими міжнародними та регіональними організаціями, такими як ООН та Європейський Союз, а також з іншими партнерами, такими як Міжнародний комітет Червоного Хреста.

Спостерігаючи як функціонує Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, Лайчак підкреслив необхідність постійної підтримки та подальшого посилення її важливої роботи. “Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ виконує важливу роботу для послаблення напруженості на місцях”, – зазначив він. “Спостерігачі – це очі і вуха організації і вони безпосередньо сприяють запобіганню подальшої ескалації”.

Він додав, що робота Координатора проектів ОБСЄ в Україні надала важливий довгостроковий аспект діяльності організації в країні, зокрема, у підтримці конституційних, правових та кримінальних реформ, а також у вирішенні проблем громад, які зазнали впливу конфлікту.

Діючий голова також закликав до сильної співпраці між Тристоронньою контактною групою; Спеціальним представником голови ОБСЄ Мартіном Сайдіком; і Нормандським форматом, для пошуку мирного політичного вирішення кризи.

Важливою передумовою для будь-якого позитивного розвитку і в кінцевому підсумку міцного миру є припинення вогню, сказав він. «Нам навряд чи вдасться побачити політичний момент, якщо снаряди все ще падають з неба, – підкреслив Лайчак.

Перебуваючи в Україні голова ОБСЄ зустрівся з Прем’єр-міністром України Володимиром Гройсманом; Міністром закордонних справ Павлом Клімкіним; Міністром оборони Степаном Полтораком; членами української делегації в Тристоронній контактній групі на чолі з першим заступником голови Верховної Ради Іриною Геращенко. Разом зі своїми українськими партнерами він обговорив кризу в Україні та навколо неї, а також як найкраще підтримувати роботу СММ та зменшити ризики, з якими стикаються люди, які живуть поблизу лінії контакту.

Майбутні президентські і парламентські вибори також були предметом обговорення. «Я впевнений, що всі учасники в Україні будуть докладати всіх зусиль для того, щоб майбутні вибори були відкритими, вільними та чесними. І я сподіваюся, що ніякого втручання зовнішніх суб’єктів не буде », – сказав Лайчак. «Вибори можуть стати основою для мирного і процвітаючого майбутнього всіх українців. Майбутнього, якого ми всі хочемо».

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ