Голова СММ ОБСЄ закликає забезпечити свободу пересування спостерігачів

Голова СММ ОБСЄ закликає забезпечити свободу пересування спостерігачів

Голова спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Ертурул Апакан закликає забезпечити безпечну та безперешкодну свободу пересування СММ.

КИЇВ, 6 вересня 2017 року — Ертурул Апакан, Голова Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні (СММ), сьогодні закликав сторони конфлікту на сході України поважати свободу пересування спостерігачів СММ ОБСЄ.

Посол Апакан заявив, що свобода пересування СММ є вкрай важливою для виконання Місією свого мандата, а також для сприяння реалізації досягнутих у Мінську домовленостей. «Обмеження та перешкоди підривають зусилля, спрямовані на сприяння миру, безпеці та стабілізації ситуації в Україні», — сказав Голова Місії.
Посилаючись на нещодавно опублікований тематичний звіт СММ ОБСЄ — «Обмеження свободи пересування та інші перешкоди у виконанні мандата СММ», — Голова Місії зазначив, що в першому півріччі 2017 року у своїй діяльності Місія зіткнулася орієнтовно з 480 випадками обмежень і перешкод, з яких 75% відбулися у непідконтрольних урядові районах.

Посол Апакан підкреслив, що чимало із цих обмежень і перешкод мали насильницький характер. Упродовж перших шести місяців цього року сталося 13 інцидентів, що супроводжувалися насильством, — усі в непідконтрольних урядові районах. Натомість за період із липня до грудня 2016 року стався лише один такий інцидент. «Насильство та погрози застосувати насильство повинні припинитися», — заявив Голова Місії.

Один із цих серйозних інцидентів, що стався 23 квітня, призвів до смерті члена патруля Місії, коли під автомобілем СММ спрацював вибуховий пристрій. «Міни та невибухлі боєприпаси необхідно вилучити, огородити або позначити. Вони щодня становлять загрозу для спостерігачів СММ, а надто для перспективи досягнення стійкого миру».

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ