Група ЄІБ та Укргазбанк надаватимуть фінансування в рамках ініціативи EU4Business

Група ЄІБ та Укргазбанк надаватимуть фінансування в рамках ініціативи EU4Business

На сайті представництва Європейського Союзу в Україні повідомляється:

“Сьогодні Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) та Європейський інвестиційний фонд (ЄІФ) – разом Група ЄІБ – підписали договір гарантії з Укргазбанком. Цей договір сприятиме наданню кредитних коштів в розмірі рівному 50 млн. євро для малого та середнього бізнесу в Україні.

Договір має сприяти доступу українського малого та середнього бізнесу до фінансування. Гарантії покривають 70% кредиту, який надає Укргазбанк. Завдяки цим гарантіям малий та середній бізнес зможе отримати 50 млн. євро кредитних коштів на більш вигідних умовах, включаючи скорочення супутніх вимог.

Ці гарантійні операції мають вивільнити додаткове фінансування для малого та середнього бізнесу. Кінцева мета полягає у збереженні робочих місць та створенні нових можливостей для бізнесу в Україні. Фінансування цих гарантій здійснює Європейський Союз через Інвестиційний фонд сусідства (Neighbourhood Investment Facility) в рамках ініціативи EU4Business.

Група ЄІБ у співпраці з Європейським Союзом надає підтримку економічному розвитку країн, що підписали угоди про асоціацію з ЄС. Це Грузія, Молдова та Україна. В цьому контексті банк ЄС надає фінансову та технічну допомогу для малого та середнього бізнесу в цих трьох країнах. Через ініціативу EU4Business ЄС підтримує розвиток приватного сектору в країнах Східного партнерства. Він покращує доступ малого та середнього бізнесу до фінансування, покращує бізнесове середовище та надає консультаційні послуги місцевим підприємцям.

Укргазбанк – це державний банк, який працює в українському банківському секторі вже більше 22 років. Він надає як традиційні, так й інноваційні продукти та послуги. Послугами банку користуються близько 900 тис. приватних та 46 тис. корпоративних клієнтів, зокрема малий та середній бізнес. Мережа банку включає 230 відділень по всій Україні. Стратегічний фокус банку – на фінансуванні чистої енергетики.

Заступник керівника Генерального директора Генерального директорату з питань політики сусідства та перемовин про вступ Європейської Комісії Катарина Матернова (Katarína Mathernová) сказала: “Малий та середній бізнес є основою української економіки. Для подальшого зростання він має мати більше та кращий доступ до доступного та довготермінового фінансування. Одним з наших ключових пріоритетів у рамках ініціативи EU4Business є покращення умов доступу до фінансування. Громадяни України виграють від сильнішої економіки. Мені приємно, що сьогодні ЄС, зокрема ЄІБ та ЄІФ, реалізовує цей пріоритет”.

Директор департаменту з управління портфелем ЄІБ Крістоф Кун (Christoph Kuhn) сказав: “Важливо вдосконалювати доступ малого та середнього бізнесу до довгострокового фінансування для посилення та підвищення конкурентоспроможності цього важливого сектору економіки України. Ця операція сприятиме диверсифікації національної економіки та допоможе збільшити частку малого та середнього бізнесу в ВВП України”.

Генеральний секретар ЄІФ Марія Леандер (Maria Leander) відзначила: “Підписання цього договору гарантії є важливим кроком ЄІФ у підтримці розвитку сектору малого та середнього бізнесу в Україні”.

Голова Правління Укргазбанку Кирило Шевченко відзначив: “Ми гордимося тим, що Укргазбанк є однією з перших фінансових інституцій в Україні, що підписала договір гарантії в рамках ініціативи EU4Business. Ми впевнені, що ці гарантії сприятимуть кредитуванню малого та середнього бізнесу. Це приведе до диверсифікації та відкриття економічних структур та стане двигуном для створення робочих місць. Укргазбанк приділяє значну увагу зеленим проектам. Тому ці гарантії перш за все стосуватимуться проектів щодо альтернативних джерел енергії, які частіше мають недостатнє покриття зобов’язань заставним забезпеченням”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ