“Хочу умереть в России…”

“Хочу умереть в России…”
Пригадуєте ці пророчі слова однієї, тепер уже колишньої, співгромадянки з Криму?! Бажання, якщо дуже захотіти, здійснюються…

У Криму другий рік поспіль смертність перевищує народжуваність. Водночас чисельність населення півострова продовжує зростати через імміграцію, яка останнім часом б’є всі рекорди. Природний спад кількості населення був характерним для Криму вже давно, тож не дивно, що дані попередніх двох років свідчать про приріст населення лише внаслідок міграції громадян, а смертність місцевих жителів продовжує переважати над народжуваністю.

За повідомленнями Федеральної служби державної статистики Росії, 2015 року в Криму народилось 29,4 тисяч немовлят, що становить 12,8 особи на 1000 громадян. При цьому померло 35,1 тисяч осіб (15,3 на 1000 чоловік). Відтак природний спад склав 5,7 тисяч осіб. У 2015 році в Севастополі такий спад зафіксувався на рівні 601 особи – на 5,4 тисяч народжених припадає 6 тисяч померлих.

Причини смертності в Криму довший час залишаються незмінними. За повідомленнями медиків, на першому місці серед захворювань – серцево-судинні. Третина кримчан стоять на обліку у кардіолога і перебувають у групі ризику. На думку експертів, анексія Криму і подальший його перехід у російські реалії також стали причиною погіршення здоров’я місцевих жителів.

Однак в Ерефії справи теж кепські. Демографічна ситуація в Росії за останні десятиліття склалася таким чином, що частка носіїв імперської ідеології знижується невпинніше, аніж швидкість зменшення населення країни загалом. У татар, башкир, північнокавказьких народів показники народжуваності вищі, ніж в слов’ян!

На відміну від промислових чи фінансових циклів, демографічна криза має зовсім іншу амплітуду відтворення й самого руху – зниження чисельності та стрімке старіння. Офіційно 4/5 населення Росії проживає в європейській частині країни і 73% росіян живуть у містах.

Саме поняття “росіяни” з’явилось лише у XVIII столітті, а до того часу те невелике плем’я змішаного населення називали “московітами”, як на самій території нинішньої Росії, так і поза її межами. Позначали так представників різних націй, певним чином і за певних обставин змушених асимілюватись. Власне асимілятивна група, що в результаті військових та різних трудових баталій щоразу кількісно збільшувалась, й утворила стереотип повноцінної російської нації. Населення Росії багатонаціональне – окрім сфальсифікованих росіян, що складають 79,8% населення, на цій території проживає понад 180 різних народів.

У звіті Світового банку зазначено, до 2025 року населення РФ скоротиться на 17,3 млн осіб, тобто майже на 12%! Так уже зараз жителі Росії помирають від інфаркту в 6,5 разів частіше, аніж французи; від інсульту – у 6 разів, від травм і зовнішніх причин – у 5 разів частіше, у порівнянні з німцями; а тривалість життя онкохворих на 20-30 років менша за середньостатистичну… Алкоголізм і розвал системи охорони здоров’я засвідчують швидке наближення демографічної катастрофи: з 2006 року населення Росії щорічно скорочується приблизно на 700 тисяч осіб, і це ще епідемія ВІЛ/СНІДу в РФ не досягла апогею. За підрахунками дослідника Володимира Жданова щороку в Росії від алкоголізму, наркозалежності та тютюнопаління помирає 1 мільйон працездатного населення. Тож не дивно, що за середньою тривалістю життя у чоловіків Росія займає одне з останніх місць у світі.

За даними Загальноросійського народного фронту, в першому півріччі 2015 року померло на 27 тисяч осіб більше, ніж за аналогічний період 2014 року. За рівнем смертності на 1000 жителів Росія обігнала європейські країни в 1,5-2 рази. Офіційна статистика Рахункової палати твердить, що кількість померлих у лікарнях у 2015 році перевищила показник 2013 року на 18 тисяч. Водночас, за повідомленням Росстату, в 2015 році на 26,3% скоротилося щорічна кількість відвідувань лікарів літніми людьми, в порівнянні з 2011 роком. Натомість чисельність госпіталізацій серед осіб старшого віку зросла на 7,5%.Висока смертність зафіксована і серед працездатного населення. Згідно із даними фонду “Здоров’я”, в 2014 році вдома померло 153 тис. дорослих, які не дожили до пенсійного віку. У 2015 році цей показник зріс на 4,5%, до 160 тисяч. Якщо в 2014 році число померлих вдома відмічалося в 14 регіонах, то роком пізніше — вже в 37, в тому числі в 31 регіоні, де зареєстровано зростання внутрілікарняної летальності. Максимальне зростання відмічається в Санкт-Петербурзі, де показник смертності збільшився у 18 разів — з 1,4 тис. в 2014 році до 26,6 тис. Осіб у 2015 році. Різке зростання показали ще дев’ять регіонів: Новгородська область (161%), Ленінградська область (153%), Волгоградська область (75%), Москва (72%), Владімірська область (38%), Єврейська автономна область (27%), Ненецький автономний округ (23%), Курська область (21%) і Вологодська область (15%). Смертність населення в Росії у січні-лютому 2017 р. зросла на 1,1%, у порівнянні з аналогічним періодом 2016 року – і це лише дані офіційного сайту Росстату. У статистичному звіті про природний рух населення зазначено, що в січні-лютому 2017 року смертність зросла до показника 1375 на 100 тисяч населення, у порівнянні у 2016 році цей показник становив 1359.Велетенська соціальна несправедливість у РФ постійно зростає. Сьогодні рівень корупції у Росії, за оцінками ОЕСР, значно вищий, ніж за каденції Бориса Єльцина. Ба більше, за відсутності законності в країні, середній клас ніколи не набуде такої впевненості, що б дозволила йому стати опорою модернізації економіки і суспільства.

У 2016 році додому не повернулися живими або здоровими понад 3 тисячі строковиків “непереможної” російської армії. Це є наслідком “дідівщини”, розбрату і корупції серед вищих щаблів влади та офіцерського складу. Також слід враховувати і втрати в “гарячих точках”, а їхній список нескінченний, як і потреби у людських жертвах…

Отож, добро пожаловать!

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ