Хто переміг у передвиборчих дебатах у США?

Хто переміг у передвиборчих дебатах у США?
Нещодавно в Клівленді, що в США, відбулися дебати між претендентами на крісло очільника Америки. Через коронавірус у залі було лише 80 осіб, однак загалом за дебатами спостерігало понад 80 млн глядачів. Дебати були гарячими та напруженими, вони показали справжнє обличчя політиків. Чинний президент Дональд Трамп вибрав наступальну стратегію й намагався постійно перебивати Джо Байдена, який натомість змушений був здебільшого оборонятися, хоча також неодноразово переходив у наступ.

 Назвати ці дебати конструктивними доволі важко. Опоненти мали обговорити низку важливих проблем: економіку США, зовнішню та міграційну політику, національну безпеку й охорону здоров’я. Саме остання тема спричинила запеклу дискусію між кандидатами. Байден звинуватив Трампа в тому, що він своєю бездіяльністю призвів до поширення коронавірусу і смерті майже 200 тисяч американців. Трамп виправдовувався і перекладав відповідальність на зовнішні сили, зокрема на Китай, який, на його думку, замовчував початок і масштаби поширення епідемії.

Трамп зі свого боку звинуватив Байдена в приховуванні прибутків і несплаті податків, що вважається в США значним злочином, а також у тому, що Байден нібито прикриває протиправну діяльність свого сина Хантера, який в Україні незаконно заробив значні кошти. Байден визнав, що його син працював за кордоном, зокрема й в Україні, але нічого незаконного він не здійснював.

Загалом ці дебати були одними з найбрудніших в американській історії. Деякі експерти зазначили, що якщо кандидати на пост президента поводять себе так на публіці, то який приклад із них будуть брати прості американці? Трамп перебивав Байдена приблизно 40 разів, за що ведучий неодноразово робив йому зауваження. Доволі часто політики говорили одночасно, звинувачуючи один одного в помилках. Байден, зокрема, зазначив, що Трамп – найгірший президент в історії США, який нічого суттєвого за своє правління не зробив для Америки. Натомість Трамп відповів, що Байден не зробив для країни нічого навіть за всю свою політичну кар’єру. Доволі часто вони переходили на особисті звинувачення. Наприклад, коли Байден сказав, що його опонент занадто емоційний і не завжди продумує свої відповіді, Трамп відповів, що Байден не може його вчити розуму, оскільки був у школі по навчанні одним з останніх. Байден ж узагалі назвав Трампа клоуном і цуциком Путіна.

Експерти здебільшого вважають, що ця дискусія нічого суттєвого не дала американцям, які почули від кандидатів тільки потік звинувачень один проти одного. Після дебатів розрив між Байденом і Трампом трохи збільшився: від 3% минулого тижня (Байден – 48%, Трамп – 45%) до 8% – після ефіру (Байден – 51%, Трамп – 43%).

Трамп уже готується до своєї поразки. На дебатах він заявив, що у разі програшу не визнає результатів виборів, оскільки вони, на його думку, будуть фальсифіковані. Тому він планує захистити свої права у Верховному суді. Зважаючи на це, оголошення результатів може затягнутися на місяці чи навіть на рік, що цілком вигідно Трампу, оскільки весь цей час він буде виконувати обов’язки президента. На думку Байдена, подібні заяви можуть посилити напругу в суспільстві, адже якщо прихильники Трампа після його поразки вийдуть на вулиці, то в умовах політичної невизначеності і відсутності легітимного президента це може призвести до непередбачуваних наслідків. Саме тому Байден закликав Трампа не провокувати американське суспільство.

Отже, дебати не принесли американцям нічого нового, адже озвучені кандидатами тези виборці чули й раніше. Найбільше користі від дебатів отримав Джо Байден, рейтинги якого зросли після ефіру.

Згідно з американським законодавством, дебати мають відбуватися в три етапи. На думку експертів, продовжувати їх у такому форматі, коли опоненти поливають один одного брудом, – принизливо як для самих політиків, так і для американців, які втрачають довіру до своїх кандидатів. Окрім того, такі дебати знижують міжнародний авторитет США. Саме тому експерти здебільшого вважають, що дебати краще припинити.

Наступну зустріч кандидатів було заплановано на 15 жовтня, однак згодом стало відомо, що Дональд Трамп захворів на коронавірус. Президент США заявив, що перебуватиме у карантині та буде спілкуватися із американцями через ЗМІ й інтернет.

Хто стане переможцем президентських перегонів у США – дізнаємось за декілька тижнів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Президентські вибори в США виходять на фінішну пряму Трамп хоче перенести президентські вибори в США