Хто стоїть за потужною кібератакою на США?

Хто стоїть за потужною кібератакою на США?
Нещодавно деякі урядові відомства США зазнали однієї з найпотужніших кібератак за минуле століття. Про це повідомило Федеральне бюро розслідувань та Агентство з кібербезпеки і безпеки інфраструктури США. Атаку було здійснено, зокрема, на Міністерство фінансів США, на управління з комунікацій та інформації, а також на Міністерство енергетики, що відповідає за контроль над ядерною зброєю. Саме проникнення у систему останнього відомства було найнебезпечнішим та могло мати непередбачувані наслідки. Проте, за даними експертів, безпека арсеналу не була порушена. 

Американська агенція з кібербезпеки повідомила, що внаслідок кібератаки постраждали інформаційні системи урядових структур і деяких приватних компаній. Фахівці з національної розвідки США зазначили, що атаку, найімовірніше, ініціювали російські спецслужби. Її планували тривалий час, ще з березня, та провели на доволі високому рівні з залученням професійних фахівців із програмного забезпечення та значної мережі хакерів. Було створене шкідливе ПЗ, яке поступово вводилося в програми системи Microsoft. Корпорація нещодавно також заявила, що виявила подібне програмне забезпечення і саме зараз працює над його знешкодженням. Атака навмисно була запланована на кінець року, коли в країні панує певне безладдя: попередній президент уже завершує свою каденцію, а новообраний ще не взяв важелі управління у свої руки.

Деякі конгресмени уже заявили, що цей кібернапад спецслужб РФ є актом відкритої агресії та війни проти США. Водночас чинний президент Дональд Трамп не прокоментував цю ситуацію, оскільки наразі зосереджений на боротьбі з Джо Байденом, намагаючись у судах опротестувати вибори у певних штатах. Однак ще у березні 2020 року Трамп підписав Указ про продовження санкцій проти Росії, насамперед – через кібератаки проти Америки.

Джо Байден натомість доволі швидко відреагував на атаку, заявивши, що планує посилювати кібербезпеку США і зробить це одним із головних своїх пріоритетів. Зокрема він зазначив, що американці мусять створити такі умови, щоби вороги платили високу ціну за інформаційні та кібератаки. 

Загалом, Байден є жорстким критиком РФ, і останні події надають йому додаткові аргументи на користь посилення санкцій проти Кремля, зокрема й через ситуацію на сході та півдні України. 

Отже, ця кібератака значно посилила напругу між США та Російською Федерацією. І хоча Москва заперечує свою причетність до нападу, експерти здебільшого переконані у протилежному. Тому з приходом до влади Джо Байдена тиск на Росію буде збільшуватись.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Після виборів: майбутнє Байдена та реакція Трампа “Стратегічні наміри Росії”: аналітики США про майбутнє американо-російських відносин