Хто замінить Бориса Джонсона на посаді прем’єр-міністра Великобританії?

Хто замінить Бориса Джонсона на посаді прем’єр-міністра Великобританії?

Нещодавно стало відомо, що Борис Джонсон покидає пост прем’єр-міністра Великобританії. Це відбулося після того, як частина урядовців із його кабінету пішла у відставку. Головними причинами були скандали навколо Джонсона й деякі невдачі в економічній політиці. Зокрема, за останні місяці у Великобританії підвищилися ціни на низку товарів, тож добробут населення зменшився.

 На імідж Джонсона негативно вплинули також вечірки, що їх у розпал коронавірусу без дотримання санітарних вимог проводила Консервативна партія. Окрім того, прем’єр-міністра звинувачували в тому, що він захищав деяких своїх партійних колег, які здійснювали протиправні дії. Так, Кріс Пінчер, заступник очільника Консервативної партії, домагався чоловіків на вечірках, але Джонсон на це не зважав. Попри всі скандали, Джонсон був і залишається одним із найбільш харизматичних лідерів Великобританії. І британці здебільшого й далі люблять його за щирість і відкритість. Упродовж певного часу він ще буде виконувати обов’язки прем’єр-міністра, поки не оберуть нового очільника уряду.

Процедура обрання прем’єр-міністра Великобританії передбачає проведення конкурсу шляхом висування кандидатів від керівної Консервативної партії. Члени парламенту мають вибрати з усіх кандидатів, яких може бути до 15 осіб, двох провідних, що розпочнуть серед партійців кампанію із популяризації своїх ідей. Орієнтовно у вересні 2022 року буде визначений новий лідер країни загальним голосуванням серед усіх членів Консервативної партії.

Декілька впливових представників партії, зокрема генеральна прокурорка Суелла Браверман, уже заявили про свої наміри здобути посаду. Серед основних кандидатів називають також очільника Міністерства фінансів Надіма Захаві, міністра охорони здоров’я Саджида Джавіда, очільника оборонного відомства Бена Воллеса, міністерку торгівлі Пенні Мордонт та інших.

Суттєві шанси на успіх має керівниця МЗС Ліз Трасс, і вона вже розпочала передвиборчу кампанію. Трасс заявила, що має відповідний досвід і рішучість для проведення ефективних економічних реформ. Зокрема, вона пообіцяла зменшити податки, зупинити підвищення вартості національного страхування і сприяти створенню умов для розвитку бізнесу, щоб залучити інвестиції у Великобританію. У зовнішньополітичній царині вона обіцяє продовжувати політику Бориса Джонсона, який сприяв підвищенню міжнародного авторитету країни. Особливо великий внесок він зробив у підтримку України в боротьбі з агресією РФ, зокрема вплинув на створення антипутінської коаліції держав. Джонсон був і залишається одним із найдієвіших і найвідданіших симпатиків України. Ліз Трасс запевнила, що буде й далі підтримувати Україну, і нагадала, що на посаді міністра закордонних справ вона була одним з ініціаторів введення санкцій проти Росії, які продовжують завдавати збитків російській економіці.

Ще один провідний кандидат Бен Воллес зазначив, що він буде працювати над посиленням економіки Великобританії й зміцненням її обороноздатності. Він також запевнив, що підтримуватиме Україну і збільшить фінансову допомогу для неї.

Отже, Бен Воллес, Ліз Трасс та інші кандидати на посаду прем’єр-міністра Британії висловлюють проукраїнську позицію й обіцяють подальшу допомогу Україні. Тому відставка Бориса Джонсона не має негативно вплинути на відносини між Києвом і Лондоном. Велика Британія за будь-якого прем’єра буде й далі підтримувати суверенітет і територіальну цілісність України й допомагати нашій країні у подоланні рашизму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи виходить Казахстан з орбіти Росії? Чи нападе Росія на республіки Балтії?