Ікра використовує нагоду

Ікра використовує нагоду
Упродовж сотень років науковці підозрювали, що ікра деяких риб потрапляє в ізольовані озера і ставки, подорожуючи на крилах і лапах птахів. Однак результати досліджень, опублікованих у червні 2020 року в Proceedings of the National Academy of Sciences USA, демонструють, що принаймні у випадку деяких яєць риб спосіб подорожування може бути значно більш інтимним: з ікри, яку з’їли птахи, яка пройшла травною системою птахів та вийшла із відходами, також може розвинутися рибина – пише Рейчел Ньювер у журналі Scientific American.

“Нікому раніше не спадало на думку, що кишки качок можуть стати транспортним засобом для ікри. Це звучало надто абсурдно, – каже Орсолія Вінце, екологиня з Danube Research Institute у Дебрецені, що в Угорщині. – Ми надіялися щось знайти, але й самі вважали це малоймовірним”. У 2019 році науковці вивели малька з ікри коропоподібної риби, знайденої у відходах лебедя. Але ікра цієї риби є надзвичайно відпірною на відродження.

Коли головний автор досліджень Адам Ловаш-Кісс ідентифікував у відходах птахів живий рослинний матеріал, Вінце і її колеги збагнули, що і звичайна ікра могла б вижити після того, як її з’їли птахи. Щоб перевірити свої припущення, науковці купили в місцевого фермера вісім крякових качок і запліднену ікру двох видів коропа з рибного наукового центру. Потім вони нагодували кожну качку 3 грамами ікри (приблизно 500 яєць на порцію) від обох видів риби. У качиних відходах вони знайшли 18 яєць, які збереглися у первісному вигляді. Їх помістили в акваріум. Дванадцять перетворилося на зародки, а з них три – у мальків.

“На мою думку, це дослідження довело, що за допомогою простих для розуміння і повторення експериментів можна знайти відповіді на багато важливих дослідницьких запитань”, – зауважує Тібор Гартел, еколог з університету Babes-Bolyai, що в Румунії, який не був членом наукової групи.

Вінце і її колеги вважають, що в природному стані, коли є сприятливі умови, подорож через систему травлення птахів може витримати й більше ікри; вони планують це перевірити у майбутньому. Вчені також хочуть повторити свої експерименти на більшій кількості видів риби.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Наше місце у Всесвіті Пастка ДНК