Індія лідирує за рівнем самогубств серед жінок

Індія лідирує за рівнем самогубств серед жінок
Понад одна третя самогубств у світі серед жінок – це індуски – пише Дейна Дж. Сміт у журналі Scientific American. Цей занепокійливо високий показник може бути спричинений прірвою між амбіціями жінок і суспільним сприйняттям їхніх аспірацій.

Кількість жінок у Індії, які вирішують звести рахунки з життям, росте у небезпечному темпі. Дослідження, опубліковані у жовтневому номері часопису Lancet Public Health, доводять, що у 2016 році індуски становили понад 36% всіх жінок-самогубців на світі, хоч їхня кількість складає менше від 18% глобальної жіночої популяції. Самогубство є головною причиною смертності індусок у віці 15-29 років – на 100 тисяч мешканок Індії у цьому віковому спектрі відібрати собі життя зважуються від 26 до 33. Відповідно до даних Global Health Data Exchange (GHDx), бази, де збираються інформації на тему світових трендів у сфері охорони здоров’я та демографії, у Індії є найвищий показник самогубств серед молодих і середнього віку жінок поміж країн із подібними соціо-демографічними показниками.

Така ситуація може бути пов’язана із дистанцією, що існує між аспіраціями жінок та консервативними очікуваннями їхнього соціального оточення, як припускає авторка дослідження Рахі Дандона, професорка, що займається охороною здоров’я у світі і працює у Public Health Foundation of India та в Університеті Вашингтону. Разом з розвитком Індії жінки стали краще освіченими та більш самостійними, а кількість одружень, визначених батьками, почала зменшуватись. Не зважаючи на це, у багатьох інших аспектах жінки все ж мають нижчий статус і наштовхуються на багато перешкод у своєму особистому і професійному розвитку.

Дандона та інші експерти підозрюють, що це саме такі суперечності призводять деяких жінок до відчаю. Показники самогубств є особливо високими у південних штатах Індії, де економічний розвиток і суспільні зміни набрали прискорення. Для порівняння, як зауважує Дандона, кількість самогубств у сільських регіонах, у більш традиційних північних штатах, є меншою, імовірно тому, що жінки, котрі там живуть, «меншою мірою усвідомлюють те, що вони могли б жити краще».

«Кількість випадків смерті, спричинених спробами самогубства , залежить також і від вибраних способів відібрати собі життя» – пояснює Вікрам Патель, професор Гарвардського Університету, що займається проблематикою охорони здоров’я у світі і котрий не брав участі у дослідженнях Lancet Public Health. У країнах Заходу жінки частіше намагаються покінчити життя самогубством, ніж мужчини. Однак мужчини застосовують більш ефективні методи, що призводить до більшої кількості смертних випадків. Натомість у Індії, як пояснює Патель, як жінки, так і мужчини вдаються до однакових, ефективніших засобів.  

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ