Ingenuity все ще летить

Ingenuity все ще летить
Малий гелікоптер Ingenuity, запущений NASA 19 квітня, що мав летіти на Марс п’ять разів, здійснив уже 12 польотів і ще не збирається на пенсію. З огляду на неочікуваний успіх, NASA продовжила його місію на «невизначений термін» – повідомляє інформаційне агентство Hina.

Малий гелікоптер є постійним супутником ровера Perseverance, основною місією якого є пошук слідів колишнього життя на Марсі. «Все дуже добре функціонує – говорить Джош Рейвіч, керівник інженерної команди Ingenuity. – Наші справи йдуть краще, ніж ми очікували».

Сумніви у можливостях гелікоптера були зрозумілими. На Марсі густина повітря становить одну соту від тієї, що є в атмосфері Землі. Для порівняння, політ гелікоптером на Червону планету є тотожним до польоту у розрідженому повітрі на 30-кілометровій висоті над Землею. Дістатися до Марса взагалі було нелегко. Конкретніше кажучи, Ingenuity мусів витримати шок вильоту з Землі і потім посадки Perseverance на Марс після семи місяців подорожі всесвітом.

Гелікоптер, вагою лише 1,8 кілограма, мав у новому довкіллі витримати льодяні ночі на Марсі, отримуючи тепло із сонячних панелей, завдяки яким він наповнює свої батареї упродовж дня. Його польотом керує низка сенсорів, оскільки п’ятнадцятихвилинне запізнення комунікаційних сигналів з Землі не дозволяє управляти ним в режимі реального часу.

Перевершивши всі очікування, він здійнявся потім у повітря ще 11 разів. «Може витримати сильніший вітер, ніж ми сподівалися – каже Рейвіч. – Гадаю, що ми досягли всіх своїх інженерних цілей і отримали всі інформації, на які сподівались».  

Ingenuity злітав найвище до 12 метрів у висоту, в сумі подолав 2,7 кілометра, а останній раз його політ тривав дві хвилини і 49 секунд. Зараз його посилають у розвідувальні місії для Perseverance, щоб він вивчив шлях, який для ровера буде безпечним, але й для того, щоб знайшов такий, котрий буде цікавим, особливо з геологічної точки зору.

Після проведених півроку на Марсі, металевий літальний апарат типу дрона, здобуває все більше фанів на Землі і успішно продає свій образ на майках і горнятках.

Але як пояснити його довговічність?

«Погода нам сприяла. Температури, вітер, холод, Сонце, порох в повітрі… все це могло бути значно гіршим» – каже Рейвіч. Теоретично гелікоптер міг би бути оперативним ще якийсь час, але наближається марсіанська зима, а це – великий виклик.

Інженери NASA, котрі в даний момент володіють багатьма даними внаслідок польоту Ingenuity, вже працюють над його наступниками нової генерації.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Природний засіб проти комарів Вакцина проти раку?