Інвазія німецьких комах у Європі

Інвазія німецьких комах у Європі
Німецькі комахи на теренах Європи мають спеціальне завдання: знищити інших комах. Оси і клопи – заміна пестицидам. Як же діють ці малі канібали?

Личинки оси люблять тепло, найкраще – приблизно 25оС. “За такої температури вони і розмножуються”, – задоволено пояснює Бернд Вюхрер, відкриваючи мініатюрну кліматичну шафку, в якій гудуть і літають численні комахи. Вюхрер не є одним із тих, хто при вигляді комах панічно шукає інсектицид. Навпаки, цей біолог радіє буянню життя в такому інкубаторі – пише “Deutsche Welle“.

Для нього ці комахи не є нещастям, передусім він розглядає їх як смертельного ворога кукурудзяної молі, яка в різних регіонах світу знищує величезну кількість зернових. І тому цей особливий вид оси, трихограма, полюбився не лише Вюхреру, але й багатьом фермерам у всьому світі.

57-річний доктор біології є директором фірми AMW із Пфунґштадту, що в німецькій федеральній землі Гессен. Приблизно за 50 км на південь від Франкфурта-на Майні розводять біологічну альтернативу інсектицидам: декілька видів ос і клопів, за допомогою яких ведеться успішна боротьба проти шкідників. Комахи проти комах.

Гессенські комахи опиняються на полях та складах, у парниках і приватних помешканнях у різних закутках Європи. Вони повністю екологічні, немає потреби використовувати отруту.

Спосіб, у який оси та клопи борються проти шкідників, міг би стати основою для якогось фільму жахів: вони відкладають свої яйця їхні у личинки чи яйця. Тоді личинка оси чи клопа з середини поїдає свого “господаря”, відтак шкідник ніколи не вилупиться. “Це звучить страшно, але це природа”, – каже Вюхрер. Деякі види, як-от оси-вершниці, використовують дорослі особини як транспортний засіб до наступного поля і об’єкту.

Частково і поширення яєць з осами та клопами скидається на сцени з якогось фільму: капсули з яєчниками з гелікоптера чи з дрона розкидаються на полях. Це теж патент фірми AMW, який нещодавно було експортовано до Канади. От тільки самих комах не можна перевозити через Атлантику, тож їх треба розводити на місці. “У такий спосіб ми запобігаємо поширенню інвазійних видів”, – пояснює Вюхрер.

Для вирощування використовуються і яйця кукурудзяної молі. У дикій природі оси виростають і самі шукають яєчники своїх “господарів” – у такий спосіб коло замикається. Зацікавлення осами і клопами зростає, “живі інсектициди” стають все більш бажаними, особливо у Франції. Найперше – через поширення екологічного сільського господарювання, але також і через заборону багатьох штучних інсектицидів.

Через загрози, які несе в собі змішування інвазійних видів, співпраця із потенційними покупцями з інших континентів розвивається обережно. Вюхрер вже якийсь час співпрацює з одним із своїх єгипетських колег зі студентських часів. “Чимало особин на півночі Африки схожі на тих, які ми зустрічаємо у Європі. Однак, не зважаючи на це, є багато бар’єрів”, – каже директор AMW.

Співпраця з іншими регіонами світу все ж має свій вплив на майбутнє боротьби проти шкідників у Європі. “Через теплі літа і м’які зими, а також через транспорт, ми зустрічаємо у Європі комах, яких ще кілька років тому тут взагалі не було”, – пояснює Вюхрер. Новим “гостем” у Європі є рисовий клоп, який, всупереч тому, про що говорить його назва, не поїдає тільки рис, але й інші зернові. Та у AMW переконані, що і проти цього шкідника знайдеться засіб й вигляді комах – пише “Deutsche Welle“.

Джерело

Пов'язані статті


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ