Інвазія плямистої мухи

Інвазія плямистої мухи

Плямиста муха (Lycorma delicatula), комаха завдовжки 25 мм, що схожа на нетлю й походить із Китаю, яку в США вперше помітили у 2014 році в окрузі Беркс у Пенсильванії, становить серйозну проблему для вирощування фруктових дерев і виноградників на Східному узбережжі. Вона вже поширилася у 26 округах Пенсильванії й на деяких територіях штатів Нью-Джерсі, Делавер, Мериленд і Вірджинія – пише Клер Марі Портер у журналі Scientific American.

Інвазійна і вбивча для рослин комаха може відкладати яйця майже скрізь, навіть на автомобілях. Цей факт “будить найбільше занепокоєння, оскільки яйця можуть переміщатися автостопом на далекі віддалі”, пояснює Маурін Танг, спеціалістка з хімічної та біологічної інженерії з Дрексельського університету. Вона започаткувала проєкт, що допоможе побороти плямисту муху: дослідники створять алгоритм для аналізу зображень і натренують його на надісланих світлинах із яйцями комахи. Згодом цей інструмент дасть змогу ефективно знаходити яйця.

Дорослі особини споживають майже 70 видів рослин, залишаючи після себе падь, яка приваблює ос та інших комах із жалом, а також є поживою для чорної плісняви, схожої на сажу, яка спричиняє фатальні наслідки для вегетації рослин. Дорослі плямисті мухи гинуть із настанням холодів, але залишені ними групи від 30 до 50 яєць, подібні на плями сіруватої шпаклівки, навесні дають початок новій генерації шкідників.

Антоніос Концос із відділення механічної інженерії Дрексельського університету, який розробляє алгоритм, пояснює, що система аналізу зображень, навчена на тисячах надісланих світлин, зможе знаходити місця відкладення яєць у реальному часі. Танг додає, що спершу систему застосують у важкодоступних і небезпечних місцях, наприклад на залізниці й у доках, де контейнери зберігаються впродовж тривалого часу, а оглядання закамарків і їхньої нижньої частини є важким. Улюблене дерево плямистої мухи, айлант (Ailanthus), яке походить із Китаю, часто трапляється саме вздовж залізничних ліній.

Шкідників шукають за допомогою дронів, оснащених камерами, що пролітають над садами й групами дерев, виглядаючи помітні сліди пошкоджень. Танг звертає увагу на те, що метод, який полягає у виявленні яєць через наближення з відео, є новою ідеєю. “Ми бачили вже чимало кмітливих рішень, які почалися з (досліджень) плямистої мухи, і це ще одне”, – зауважує Гейзер Ліч із Пенсильванського державного університету, яка досліджує шкідників, але не бере участі в описуваному проєкті. Ліч підкреслює, що кожен метод, який допомагає виявити поширення комах і запобігти йому, збільшує шанси на обмеження їхньої популяції.

Група збирається завершити алгоритм і використовувати його ще до того, як із яєць почне з’являтися нове покоління. Карен Вердерейм, ентомологиня із Дрексельського університету, переконує, що легше впоратися з яйцями, ніж із німфами, що скачуть, чи дорослими комахами, які літають. Концос анонсує, що дослідники спочатку шукатимуть яйця в місцях високого ризику за допомогою переносної системи, застосовуючи видиме, інфрачервоне й ультрафіолетове світло. Він сподівається, що в майбутньому система стане частиною “точного сільського господарства” завдяки встановленню приладів на дрони й ефективному скануванню суттєвих площ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Як ефективно зникнути Маски з детекторами