Кадзуо Ісіґуро – лауреат Нобелівської премії з літератури

Кадзуо Ісіґуро – лауреат Нобелівської премії з літератури

Настояща К.В., кандидат соціологічних наук, доцент

Лауреатом Нобелівської премії з літератури у 2017 році став британський письменник японського походження Кадзуо Ісіґуро – автор романів “Залишок дня”, “Не відпускай мене” і “Похований велетень”.

Його ім’я оголосили в прямому ефірі на офіційному сайті премії. Нагороду присудили за те, що Ісіґуро у своїх “романах незвичайної емоційної сили розкрив прірву під ілюзорним відчуттям зв’язку зі світом”.

Урочиста церемонія вручення нагороди пройде 10 грудня, в день смерті Альфреда Нобеля, в Стокгольмі. Розмір премії у 2017 році збільшено до 9 мільйонів шведських крон – 1,12 мільйона доларів.

Ісіґуро народився 8 листопада 1959 року в Японії, однак уже в 1960 році його батьки переїхали до Великобританії. Його літературна кар’єра почалася в 1981 році з опублікування трьох оповідань в антології Introduction 7: Stories by New Writers. У 1983 році, незабаром після виходу його першого роману, Ісіґуро висунули на грант як одного з “Найкращих молодих британських письменників”. Таку ж нагороду він отримав і в 1993 році.

Перший роман “Там, де в серпанку пагорби” оповідає про Ецуко, вдову з Японії, яка живе в Англії. Після самогубства дочки її переслідують спогади про руйнування і відновлення Нагасакі. У другому романі “Художник хиткого світу” Ісіґуро досліджує ставлення японців до Другої світової війни. Цей роман став книгою року у Великій Британії.

Зустріти виклик кожної нової епохи можна лише відкинувши старі, часом дорогі серцю порядки. 
Кадзуо Ісіґуро “Залишок дня”

Третій роман Ісіґуро “Залишок дня” – це монолог-спогад літнього англійського дворецького на тлі згасання традицій, світової війни і підйому фашизму. Роман отримав Букерівську премію. На думку критиків, Кадзуо Ісіґуро написав “один з найбільш англійських романів XX століття”.

У 1995 вийшов роман Ісіґуро “Невтішні”. Він наповнений численними літературними і музичними алюзіями. Наступний роман “Коли ми були сиротами” розповідає про приватного детектива з Шанхаю, який розслідує таємниче зникнення його батьків 20 років тому.

Ісіґуро є сценаристом оригінальних фільмів для телебачення та членом Королівського товариства літератури. Його твори перекладені більш ніж на 30 мов світу.

Кадзуо Ісіґуро живе в Лондоні з дружиною і дочкою. Його передостанній роман “Не відпускай мене” ввійшов до списку 100 найкращих англійських романів усіх часів за версією журналу “Тайм”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ