Кандидат на пост голови Єврокомісії хоче заблокувати “Північний потік-2”

Кандидат на пост голови Єврокомісії хоче заблокувати “Північний потік-2”
Німецький політик Манфред Вебер, який є одним з провідних кандидатів на посаду президента Єврокомісії, виконавчого органу ЄС, дав інтерв’ю польській газеті Polska Times. Зокрема, Вебер розповів про мир у Європі та ставлення до проекту “Північний потік-2”.

Які реформи потрібні Європі?

У 2019 році єдність Європи і здатність до компромісу мають першочергове значення. У нас занадто багато націоналізму і егоїзму. Як головний кандидат на посаду голови Європейської комісії від імені Європейської народної партії (ЄНП), я хочу будувати мости між сходом і заходом Європи.

У ЄС багато говориться про те, що Росія намагається впливати на демократичні процеси в Європі та на вибори. Чи вважаєте ви, що Росія проводить дезінформаційні кампанії проти ЄС та європейських виборів?

Я не сумніваюся, що Росія хоче дестабілізувати європейську єдність. Вона вже зробила це в кампанії Brexit, у нас є докази цього. Вона використовує всі можливі засоби. Вона відповідальна за ситуацію в Україні. Росія діє агресивно, і тому Європа повинна бути об’єднана і реагувати разом на цю загрозу. Європа повинна бути готова ввести додаткові санкції у разі потреби. Має бути чіткий сигнал, що для нас неприйнятна поведінка Росії.

Як ви ставитесь до проекту “Північний потік-2”?

Я проти цього проекту. Він не в інтересах Європейського Союзу, тому що він посилить його залежність від російської сировини. Ми потребуємо більшої незалежності від російського газу. Як голова Єврокомісії, я буду використовувати всі засоби для блокування “Північного потоку-2”.

Чи це можливо на цьому етапі?

Я зроблю все, щоб так сталося.

Чи не боїтеся ви, що ви зараз виступаєте проти власної країни, Німеччини, яка підтримує “Північний потік-2”?

Я не є німецьким кандидатом на посаду глави Єврокомісії, а кандидатом Європейської народної партії. Європа – це 28 країн. Думаючи про Європу, ми повинні думати про незалежність від російського газу. Ми маємо важкі дискусії з цього приводу з французькими політиками, з німецькими та іншими європейськими лідерами.

Дуже близько ми маємо війну, в Європі, в Україні.

Саме так. Тому знову обговорюється мир у Європі, тому ми повинні об’єднати зусилля і спільно вести не тільки бізнес, а й зовнішню та оборонну політику. Необхідна солідарність між іспанцями чи португальцями та жителями Естонії, Литви та Латвії. Ми одна команда, і ми повинні вірити в неї. Я за таку єдину Європу.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ