Кількість безробітних зменшилася

Кількість безробітних зменшилася

За даними Державної служби зайнятості кількість безробітних в Україні станом на 1 квітня 2017 року знизилося до 406,8 тис. осіб, що на 13% менше, ніж у відповідному періоді 2016 року. Таким чином, на одне робоче місце претендували шестеро осіб, тоді як на початок квітня 2016 року – дев’ять чоловік.

За даними  прес-служби Державної служби зайнятості, кількість осіб, працевлаштованих за сприяння відомства зросла на 27 тис. осіб, або 16%  і склала 199,3 тис. осіб порівняно з першим кварталом 2016 року. Крім того, 59,2 тис. громадян були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.

За цей період кількість роботодавців, які співпрацювали з центрами зайнятості, збільшилася на 21% і склала 83 тисячі. Число вакансій в базі даних Держслужби зайнятості збільшилося на 27% до 319 тис. одиниць. З них понад 73 тис. одиниць були заявлені безпосередньо роботодавцями (це на половину більше ніж 1 квітня 2016 року). Крім того, в базі даних Держслужби зайнятості містилася інформація про 36 тис. пропозицій роботи, отриманих з інших джерел.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій є в сільському, лісовому и рибному господарстві (22%), на підприємствах переробної та добувної промисловості (20%), торгівлі і ремонту автотранспорту (16%).

За професійними групами найбільший попит у роботодавців мають робітники з обслуговування обладнання і машин (24%), а також кваліфіковані робітники з інструментом (18%).

Слід зазначити, що ще в січні 2017 року Фонд загальнодержавного державного страхування ухвалив з першого квітня підвищити мінімальний розмір виплат безробітним українцям. Для тих, хто пропрацював більше шести місяців, мінімальна виплата в квітні зросте з 1160 до 1280 гривень. У той же час виплати українцям, які пропрацювали менше шести місяців або були звільнені за статтею, не зміняться – їм будуть платити  не менше 544 гривні на місяць.

Правда, з мільйонів непрацевлаштованих українців, допомогу від держави отримують тільки 544 тисячі чоловік. А середній розмір виплати – 1923 гривні (залежить від стажу і розміру зарплати). Всього, за даними Мінсоцполітики, в Україні можуть працювати 26 мільйонів чоловік, а працевлаштувалися 16 мільйонів. Решта зайняті в тіньовому секторі, або ж зовсім не працюють.

Чупрій Леонід Васильович, доктор політичних наук, кандидат філософських наук, професор НАУ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ