Кістка, яку кинули євробляхерам

Кістка, яку кинули євробляхерам
Автомобіль – розкіш, а не засіб пересування. Так було, так є і, судячи із законопроєкту про пільгове розмитнення автомобілів, який Верховна Рада прийняла в першому читанні, так буде й надалі.

Найнижча середня заробітна плата у Європі – в Албанії – 422 євро. Це більше, ніж в Україні, аж на 52 євро. Водночас вартість ввезеного та розмитненого за всіма правилами вживаного автомобіля у нас буде у 2-3 рази більша, ніж у будь-якій країні Європи. Ця, здавалося б, абсурдна ситуація відкриває величезні можливості для розвитку всіляких корупційних схем і збагачення людей, які перебувають при владі. Це не є секретом ні для кого в Україні. Влада намагається надурити людей, а люди, виживаючи, дурять владу.

Саме так з’явився феномен євробляхи. Усі дурять усіх, і якийсь час це працювало, доки хтось у владі не став дуже жадібним, вирішивши, що керівники держави мають одноосібне право дурити людей, а люди їх – ні. Почалося закручування гайок власникам авто на європейській реєстрації, що, зі свого боку, призвело до опору, появи “Авто Євро Сили” та велелюдних мітингів. Усе це загальновідомо, тому докладніше зупинятися на історії протестів не варто. Треба лише згадати, що на цих протестах спробували піаритися деякі політики, створюючи різні законопроєкти, які не мали шансів бути прийнятими у Верховній Раді. Так з’явилось аж 11 законопроєктів, які теоретично могли б змінити ситуацію із розмитненням вживаних авто.

Гра “напиши новий законопроєкт” тривала, але українці бачили, що їх дурять, і протести продовжувались. Ба більше, вони ставали все численнішими та почали владу “замахувати”. Стало зрозуміло, що треба щось вирішувати. Прийняти якісь зміни, документ, який тимчасово зніме напруження, випустить пару народного гніву. Ним став законопроєкт 4643-д, який Верховна Рада нещодавно прийняла в першому читанні.

Відвертальний план

Суть закону 4643-д – це дати змогу євробляхерам розмитнити свої автомобілі, ввезені до 31 грудня 2020 року, приблизно за 1000 євро. Основною рушійною силою протестів є саме власники автомобілів, уже ввезених в Україну. Якщо заспокоїти їх, протести стануть геть нечисленними. Але просто кинути їм кістку означало розлютити інших громадян, які не ввезли автомобіль на євробляхах, але теж хочуть мати змогу придбати за кордоном авто та розмитнити його за справедливою ціною. Особливо страшно було розлютити ветеранів, яким пообіцяли можливість пільгового розмитнення автомобіля ще у 2015 році і які все частіше почали нагадувати про це, приєднуючись до протестів “Авто Євро Сили”. Ветерани – люди непевні, які вміють стріляти. З ним загравати небезпечно. Євробляхери можуть дорогу перекрити, а хтось із контужених комбатантів – навіть підірвати. Стало страшно, і ветеранам “пішли назустріч”.

При Міністерстві ветеранів була створена робоча група, яка взялася розробляти зміни до законопроєктів. Напрацювання пообіцяли обов’язково врахувати під час прийняття документу про доступне авто для всіх українців. За основу був взятий законопроєкт 3704, який у ветеранському середовищі вважався найбільш адекватним. У цьому документі зазначалося, що транспортні засоби виключаються зі списку підакцизних товарів. У структурі митних платежів акциз становить найбільшу частку, і його скасування зробило б автомобіль справді не розкішшю, а засобом пересування, причому не тільки для євробляхерів чи ветеранів, а для геть усіх українців!

Ветеранська група надавала пропозиції, дискутувала в комітетах, погоджувала зміни із міністерствами. Йшла кропітка робота, результатом якої стало… Виявилось, що все це було лише відволікальним маневром, бо в день голосування законопроєкт 3704 взагалі не потрапив на розгляд. Розглянули та прийняли 4643-д, у якому про ветеранів і сім’ї загиблих взагалі немає ні слова.

Особливо цинічно поводилася членкиня “Опозиційного блоку” Наталя Королевська, яка в день голосування вийшла до мітингарів і заявила, що підтримує законопроєкт 3704, а потім зайшла до сесійної зали та при голосуванні за 4643-д “утрималася”.

Нова очільниця Міністерства в справах ветеранів Юлія Лапутіна ніяк не відреагувала на той факт, що ветеранів просто обдурили, залучивши до робочої групи, здобутки якої нікому не були потрібні. Ймовірно, її інтереси далекі від інтересів ветеранів.

Вершки на лайні

Як нам усім відомо, в Україні люди, які при владі, ніколи нічого не дають громадянам, не взявши собі удесятеро більше. Схоже, що у випадку із законопроєктом 4643-д буде так само. Перед тим як прийняти його в другому читанні, закон будуть допрацьовувати. Саме цим і заспокоюють маси, розповідаючи, що хвилюватися немає чого. Це тільки перше читання. Ми допрацюємо закон так, що ви його не впізнаєте.

Водночас інсайдери повідомляють, що через кордон потоком пішли дорогі автомобілі на єврономерах. Тим часом у кулуарах Верховної Ради почалися розмови про внесення змін у законопроєкт 4643-д, після прийняття яких можна буде розмитнити автомобілі, пригнані не лише до 31 грудня 2020 року, а й до моменту прийняття закону в другому читанні.

Формула розрахунку вартості розмитнення пригнаного авто така, що за вживаний старий автомобіль, який ледве їздить, треба буде заплатити приблизно 1000 євро, і за новенький, преміумкласу, не набагато дорожче. Чому так? Це нікому не відомо. Проєкт закону не містив фінансово-економічного обґрунтування.

Якщо зараз ввезти велику кількість таких дорогих автомобілів, то можна буде непогано на цьому заробити. Люди, наближені до владного корита, знають про це. Так можна буде одним пострілом вбити двох зайців: і протестів позбутись, і зиск дістати.

Щодо дешевого авто для всіх українців… Не заслужили! Раб має бути напівголодним.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Купуємо в Росії, бо своє подіти нікуди Ілюзія народовладдя