Кмітлива стіна

Кмітлива стіна
Фарбування перетворює поверхню на великий дотиковий датчик – пише Прачі Пейтл у журналі Scientific American.

Відповідно підібрана фарба додає стінам краси, а тепер ще й виявляється, що вона може дозволити їм отримати нову функцію. Дослідники за допомогою дешевої струмопровідної фарби намалювали систему електродів, перетворюючи стіну у потужний датчик, який реагує на дотик і рух.

Розумна стіна на невеликій відстані дозволяє розпізнавати жести. Вона також здатна окреслити розташування електричних пристроїв і перевіряти, чи вони увімкнені. Можливо, у майбутньому вона буде вмикати освітлення в момент входу людини у кімнату, відчитувати рухи учасника інтерактивної гри чи наглядати за огляданням дітьми телепрограм. «Стіни є скрізь, то чому їх не використати як датчики у розумному будинку?» – запитує Янґ Жанґ, докторант у сфері інформатики в Carnegie Mellon University, котрий брав участь у реалізації цієї ідеї.

Щоб виникла розвинена технічна поверхня, Жанґ і його співробітники наклеїли на стіну розміром 3,7 на 2,4 метри малярську плівку таким чином, щоб вона утворювала решітку, а потім пофарбували поверхню, уживаючи доступної на ринку струмопровідної нікелевої фарби. Після усунення плівки виникла мережа ромбових електродів. Дослідники виконали необхідні з’єднання між електродами за допомогою мідної плівки, застосовуючи вінілові наліпки як ізолюючі прокладки. На кінець смужки плівки було поєднано зі спеціальною електронною системою, а всю стіну зафарбували звичайною латексною фарбою. Підготовка експериментальної стіни тривала чотири години і обійшлася в 200 доларів. Жанґ твердить, що теоретично «кожен може самостійно зробити розумну стіну».

В процесі викриття дотиків і розпізнавання жестів стіна діє таким чином, як екран смартфону. Електронна система посилає імпульси напруги на вибрані електроди, які утворюють електричне поле; якщо поблизу знаходиться тіло особи, то поле зазнає перешкод, що викривається найближчими реагуючими електродами. Щоб рух було зауважено, людина повинна перебувати на віддалі меншій, аніж один метр, від стіни, але науковці працюють над подоланням цього обмеження.

В порядку викривання електричних пристроїв стіна діє як пасивна антена, викриваючи електромагнітні хвилі, що їх емітує мережа. Дослідникам вдалося викрити iPad з віддалі майже 2 метрів, а вентилятори і лампи освітлення – з віддалі майже 3 метрів. Жанґ і його співробітники із Disney Research продемонстрували стіну у квітні підчас CHI Conference on Human Factors in Computing Systems у Монреалі.   

Крістіан Хольц, дослідник із Microsoft Research, що у Редмонд штату Вашингтон, котрий не брав участі в реалізації проекту, визнає, що інженери вже давно мріють  про технічні рішення, котрі легко було б вкомпонувати у оточення. Датчики на поверхні стін можуть знаходитися скрізь і бути невидимими: «Це розумне рішення схиляє до перегляду визначення облаштування і демонструє, як делікатно інтегрувати датчики з об’єктами, котрі нас оточують на щодень».

 

Джерело

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ