КНДР відсвяткувала річницю незалежності військовим парадом

КНДР відсвяткувала річницю незалежності військовим парадом
Минулого тижня в КНДР відбувся військовий парад, присвячений 73 річниці незалежності країни, а після нього – масштабні феєрверки, щоб потішити місцеве населення. Крім різноманітної військової техніки, тут також проїхали військові трактори і пройшли загони самооборони, які продемонстрували самовідданість корейського народу, який мусить боротися зі стихійними лихами, допомагати чинній армії і зміцнювати союз із нею.

Очільник Північної Кореї Кім Чен Ин любить організовувати військові паради декілька разів на рік, переважно вночі. На його думку, це показує високий рівень обороноздатності країни, викликає в громадян повагу й гордість за свою державу й посилює єдність Північної Кореї. В умовах міжнародної ізоляції, заборони вільних ЗМІ, інтернету, численних внутрішніх проблем для місцевого населення це є певною відрадою.

Проведення військового параду в сучасних умовах має дещо дивний вигляд. Наразі КНДР переживає непрості часи: населення перебуває на межі виживання, непоодинокими є випадки голоду, торгівля з іншими країнами скоротилася на 72%, що зумовлено насамперед пандемією COVID-19. Проте витрати на оборону в КНДР не зменшуються, оскільки це запорука збереження тоталітарного режиму. І хоча Північна Корея перебуває в міжнародній ізоляції й під санкціями ООН, вона намагається просити про допомогу своїх сусідів, насамперед Китай. Водночас Піднебесна зацікавлена в тому, щоб у цьому регіоні зберігалася стабільність, аби мільйони біженців із Північної Кореї не ринули в Китай.

КНДР також веде перемовини із Південною Кореєю, хоча до повномасштабного діалогу ще далеко. У цьому контексті президент Республіки Корея Мун Чже Ін заявив, що з нагоди третьої річниці підписання Пханмунджомської декларації потрібно активізувати діалог між двома Кореями для встановлення миру і стабільності на Корейському півострові. Наступного року в Південній Кореї відбудуться чергові президентські вибори, тож Мун Чже Ін хоче зміцнити свої позиції і продемонструвати, що він працює над об’єднанням півострова. Водночас Республіка Корея не забуває і про свою безпеку: країна працює над створенням “Залізного купола”, щоб протидіяти можливому нападу сусідів, а також випробовує балістичні ракети. Проте Мун Чже Ін переконаний, що проблеми з Північною Кореєю можна розв’язати мирно, і хоче залучити до цього США.

Нещодавно під час телефонної розмови лідер Китаю Сі Цзіньпін і очільник Америки Джо Байден обговорювали питання Корейського півострова. Зокрема, американський президент зазначив, що Республіка Корея завжди була союзником Штатів, тож Америка надавала їй значну військову допомогу. США також готові до діалогу із Північною Кореєю, якщо вона погодиться вести перемовини про денуклеаризацію Корейського півострова. Проте наразі це неможливо, оскільки лідер КНДР Кім Чен Ин вимагає, щоб перед діалогом із його країни були зняті санкції. Тому жодних домовленостей між США й Північною Кореєю щодо відновлення перемовин не було досягнуто.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Геополітичні аспекти військового перевороту у Гвінеї Що чекає на Афганістан після перемоги талібів?