Коли помре Сонце?

Коли помре Сонце?
Наше Сонце не є таким старим, як деякі інші зірки, але вчені вже зараз намагаються точно визначити, коли воно помре. Зрозуміло, що якусь конкретну дату “випалити” непросто. Адже йдеться про велетенську кулю енергії, яку ми ще й близько не вивчили достатньо. Однак науковці зуміли зрозуміти кілька ключових моментів щодо прийдешності Сонця, зокрема і те, коли наступить кінець його нинішньої життєвої фази. Про це пише хорватське видання Jutarnji list із посиланням на BGR.

Конкретно кажучи, вони вірять, що нинішня фаза життєвого циклу Сонця завершиться за 5 мільярдів років. На той момент масивна зірка всередині нашої Сонячної системи витратить більшість своєї водневої серцевини, тож Сонце, як тепер знаємо, помре. Коли це станеться, зірка перетвориться на червоного велетня. Припинить створювати тепло ядерною фузією. У NASA твердять, що приблизно в той же час серцевина стане нестабільною і стиснеться.

Коли серцевина зробиться нестабільною, зовнішні шари Сонця розширяться. Ця експансія врешті-решт проковтне Меркурій і Венеру. Сильні Сонячні вітри вдарять по Землі, знищуючи магнітне поле, яке забезпечує існування її атмосфери. Такі передбачення є жахливими, особливо для будь-якого виду життя – людського чи нелюдського, – яке тоді ще могло б існувати на Землі.

Звичайно ж, є й інші загрози з боку Сонця ще до того, як таке станеться.

Попри те, що ідея про вмирання Сонця є занепокійливою, існує шанс, що людство взагалі й близько не доживе до цього. На думку вчених, океани Землі від сонячної енергії випаруються за мільярд років. Тоді сонячне світло також збільшиться приблизно на 10%. Є й інші загрози, що стосуються кліматичних змін, які теж потрібно взяти до уваги.

Отже, майбутнє Землі є похмурим, принаймні так вважають вчені. Можливо, у цьому криється причина, чому так багато людей зосередилися на космічних мандрівках і переселенні на інші планети. Не тільки для того, щоб це дало можливість людству вижити, але й для того, щоб забезпечити новий дім, у який ми могли б переселитися, коли Сонце в якусь мить помре.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Гени від неандертальця ефективні в боротьбі з COVID-19 Маска на обличчі робить нас привабливішими