Коли Україна стане членом Європейського Союзу?

Коли Україна стане членом Європейського Союзу?

В умовах, коли Російська Федерація продовжує наступ на Україну з різних напрямків, бомбардує українські міста, вбиває мирне населення, український Президент Володимир Зеленський подав заявку на вступ до Європейського Союзу. Найперше нас підтримали наші найближчі сусіди – Польща, Словаччина, Чехія, Румунія, Латвія, Естонія, Литва, Болгарія, які виступили із заявами про надання Україні членства в ЄС за особливою прискореною процедурою. На початку березня Європейський парламент підтримав резолюцію, яка рекомендує інституціям Європейського Союзу якнайшвидше надати нашій країні статус країни-кандидата на вступ до ЄС.  Чи значить це, що найближчим часом Україна стане повноправним членом ЄС?

Слід зазначити, що для того, аби стати членом ЄС, потрібно пройти цілу низку процедур, які можуть тривати роками. Так спочатку приймається рішення про перспективи членства, потім країна визнається кандидатом у члени ЄС, тоді починаються переговорні процедури, узгоджується законодавство, здійснюється реформування країни-кандидата, щоб вона відповідала всім європейським вимогам. Наприклад, Литва почала перемовини про вступ до ЄС у 1999 році, а стала членом Союзу тільки у 2004-му. Україна не може так довго чекати, ми ціною життів наших воїнів підтверджуємо відданість демократичним європейським цінностям.

Як ми знаємо, Європейський Союз дуже довго не надавав нам перспективи членства, але тепер під тиском масових виступів мешканців більшості європейських країн на підтримку України європейські лідери йдуть нам назустріч. Навіть П. Сіярто, міністр закордонних справ Угорщини, яка була проти членства України в ЄС та НАТО, виступив із заявою, що його країна підтримує процедуру прискореного вступу України в ЄС. Президент Чехії Мілош Земан, який завжди був проросійським політиком, змінив свою позицію і також підтримав вступ України в ЄС. Тож Путін, сам того не бажаючи, своєю агресією значно прискорив рух України до ЄС та НАТО. Як ми знаємо, довгий час Росія перешкоджала вступу до ЄС і країнам Прибалтики та Болгарії, але як тільки вони вступили в Союз, то швидко заспокоїлася. Будемо сподіватися, що й Україні РФ нарешті дасть спокій після вступу в ЄС.

Саміт країн Євросоюзу відбудеться орієнтовно у двадцятих числах березня, і саме на ньому може бути ухвалене рішення про надання Україні статусу кандидата в члени ЄС і про початок переговорних процедур. В цих умовах свої наміри щодо євроінтеграції прискорила і Молдова, яка також подала заявку на вступ до ЄС. Це є позитивом і для України, оскільки Молдова наш хороший союзник і її активно підтримує Румунія, а отже, підтримає й нас. Заявку на вступ до ЄС подала ще й Грузія, щодо якої можуть виникнути певні проблеми, оскільки півтора року тут триває парламентська криза, ключові реформи призупинені. Крім того, арешт експрезидента М. Саакашвілі, який і здійснював ефективне реформування в Грузії, також аж ніяк не посилює прихильність Європи. До того ж Грузія не підтримала санкції Євросоюзу проти Росії.

Тож будемо сподіватися, що євроінтеграція нашої країни буде максимально прискорюватися. Як тільки офіційно розпочнуться перемовини, Європейський Союз надасть нашій країні значну фінансову допомогу для відбудови та розвитку економіки, реформування більшості сфер суспільного життя. Україна вже від’єдналася від російської та білоруської енергосистем і приєднується до європейської, оскільки це питання української та європейської енергетичної безпеки. У перспективі ЄС може створити “Фонд розвитку України”, в який скеровуватимуть кошти всі зацікавлені країни та бізнес-структури і з якого фінансуватиметься відбудова української економіки. А як тільки Україна стане членом ЄС, Союз повинен буде надати Україні структурну фінансову допомогу не меншу 4 % ВВП країни, а це приблизно 6 млрд євро. ЄС допомагає Україні і сьогодні, зокрема було виділено 500 млн євро на військову та гуманітарну підтримку.

Будемо сподіватися, що вже до кінця року Україна стане членом ЄС за прискореною процедурою, а надалі й членом НАТО. Україна виборює це право ціною життя своїх найкращих синів.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи підтримає Німеччина Україну в умовах загострення ситуації з РФ? Про що домовилися В. Путін і Сі Цзіньпін у Китаї?