Коли з’явиться вакцина від Covid-19?

Коли з’явиться вакцина від Covid-19?
У світі продовжується епідемія коронавірусу, у деяких країнах, зокрема й в Україні, кількість хворих зростає. Низка експертів передбачає, що восени може початися друга хвиля Covid-19, тому розроблення вакцини й досі залишається актуальною проблемою.

Науковці неодноразово стверджували, що на створення й тестування препарату піде не менше року, тобто він буде готовий не раніше кінця 2020-го. Але нещодавно Росія заявила, що у Національному дослідницькому центрі епідеміології та мікробіології ім. Гамалії вже створили вакцину від коронавірусу та навіть провели два етапи її випробувань. За словами росіян, дослідницький центр вже виготовив першу партію препарату і запропонував США провести фінальне тестування на добровольцях, а в перспективі – навіть розпочати масовий випуск. Американці, однак, відмовилися від цієї спокусливої пропозиції. Вони не впевнені, що препарат пройшов усі необхідні випробування у Росії, а тому не хочуть ризикувати.

До того ж варто враховувати й геополітичні чинники. Якщо російська вакцина виявиться справді дієвою, то інші країни будуть змушені визнати пріоритет РФ у цій сфері. Тобто якщо сьогодні Росія розглядається як авторитарна держава, країна-агресор, то після масового виробництва ліків від коронавірусу її імідж значно покращиться, вона стане своєрідним “рятівником світу”. Тому Америка, фахівці якої також активно працюють над виготовлення вакцини, не погодяться на апробацію російського препарату. А зважаючи ще й на те, що росіяни іноді фальсифікують результати випробувань, наприклад – допінгових перевірок спортсменів, американці їм не довіряють.

Експерти здебільшого вважають, що російська вакцина не буде допущена на світовий медичний ринок без третього етапу випробувань, який передбачає добровільне щеплення кількох тисяч піддослідних. Росіяни ж переконують, що вони проведуть це тестування найближчим часом. Водночас США, як і інші розвинуті країни, як-от Китай чи Індія, активізують зусилля щодо виготовлення і перевірки власної вакцини, яку вони зможуть представити вже орієнтовно на початку наступного року. І тоді нарешті з’явиться реальна можливість зупинити пандемію Covid-19.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Світ вимагає розслідувати причини виникнення коронавірусу У світі зростає негативне сприйняття Китаю