Командувач 6-го оперативного флоту ВМС США про навчання Sea Breeze 2019

Командувач 6-го оперативного флоту ВМС США про навчання Sea Breeze 2019
“З 1 до 12 липня сухопутні та повітряні війська 19 країн взяли участь у XIX ітерації навчань Sea Breeze у Чорному морі та на сухопутній території суверенної держави Україна. Це просто неймовірно спостерігати за тим, як 19 незалежних держав із спільними зобов’язаннями щодо регіональної стабільності збираються разом протягом двох тижнів інтенсивних навчань на морі, суші, в повітрі та під час висадки десанту”, – йдеться у статті віце-адмірала Лізи М. Франчетті, опублікованій на офіційному сайті 6-го оперативного флоту ВМС США.

“Термін проведення цих навчань також співпав із святкуванням Дня ВМС України, під час якого я мала особливий привілей зустрітися з президентом Володимиром Зеленським, віце-адміралом Ігорем Воронченком, командувачем ВМС України. Я також змогла ознайомитися з українським флотом протягом мого візиту до Одеси того тижня.

Навчання Sea Breeze надали безліч унікальних можливостей для набуття нових знань і навичок, продемонстрували високий рівень співпраці між США та нашими регіональними союзниками і партнерами для забезпечення готовності та оперативної сумісності в Чорноморському регіоні. З моменту свого заснування в 1997 році навчання Sea Breeze, за підтримки США та України, зосереджені на кількох військових напрямках: протидія незаконній діяльності на морі, протиповітряна оборона, протичовнова оборона, контроль ушкоджень, пошуково-рятувальні та десантні операції. Ці головні напрямки надають усім учасникам можливість покращити свою бойову здатність та оперативну сумісність під час спільних операцій. Всеосяжність і багатогранність є ключем до успіху в цих чудово спланованих щорічних навчаннях.

У цьому театрі бойових дій ми розглядаємо загрози з усіх 360 градусів і наполегливо працюємо над тим, щоб персонал і сили були навчені і готові ефективно діяти на всіх морських флангах НАТО. Наше швидке реагування і здатність вражати противника на морі — найважливіше в цих регіонах. Основні навчання Trident Juncture у 2018 році, Formidable Shield у травні, та BALTOPS, які відбулися минулого місяця, а тепер ще і Sea Breeze підтверджують і зміцнюють відданість США та Альянсу справі регіональної морської безпеки та колективної самооборони.

У цю епоху протистояння великих сил наші військово-морські сили віддані принципу надійного стримування. Ми продовжуватимемо зосереджуватись на залученні партнерів і на розвитку наших спільних можливостей, тому ми послідовно посилаємо чіткий меседж будь-яким суб’єктам, які прагнуть порушити світовий порядок та міжнародні закони і норми. Наші спільні зобов’язання з нашими союзниками і партнерами по НАТО є непохитними: підтримувати вільний і відкритий міжнародний порядок, де поважається і чітко дотримується міжнародне верховенство права, де процвітають мир, стабільність і добробут.

Стримування агресії з боку будь-якого державного чи недержавного суб’єкта є частиною моєї уваги як командувача 6-го флоту ВМС США. Одним з моїх основних обов’язків як оперативного командувача є продовження військової співпраці в регіоні для досягнення наших спільних цілей безпечного, стабільного морського середовища. Особливо це стосується Чорноморського регіону, де російський негативний вплив є не тільки очевидним, але й поширеним. Американські військово-морські сили в Європі, Альянс НАТО та наші партнери в Чорноморському регіоні прагнуть постійно підвищувати оперативну сумісність з метою сприяння безпеці та стабільності. Немає кращого способу зробити це, ніж проводити разом на морі багатосторонні навчання, такі як Sea Breeze”.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ