Комісія Україна – НАТО обговорює ситуацію в Криму

Комісія Україна – НАТО обговорює ситуацію в Криму

Комісія Україна-НАТО провела зустріч у середу (6 березня 2019) у штаб-квартирі НАТО для обговорення поточної ситуації в Криму через п’ять років після незаконної анексії Росією. Політичний директор Міністерства закордонних справ України Олексій Макеєв і представник кримськотатарської громади Ескендер Барієв проінформували членів Альянсу про порушення безпеки та прав людини.

Союзники підтвердили непохитну підтримку НАТО суверенітету і територіальної цілісності України. Вони висловили стурбованість порушеннями прав людини в Криму щодо кримськотатарського населення, а також інших етнічних, політичних та релігійних груп.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг наголосив, що «Крим – це Україна. П’ять років тому союзники НАТО не визнали  і не будуть визнавати незаконну анексію Росією. Ми продовжуємо підтримувати Україну за допомогою політичної та практичної підтримки. Ми не забули велику ціну, яку продовжує сплачувати народ України за своє прагнення вирішувати власне майбутнє вільно від зовнішнього втручання ».

НАТО продовжує закликати Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі, які вона захопила в листопаді біля Керченської протоки. Союзники посилили практичну підтримку України через ситуацію з  безпекою в Чорному морі.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ