Комюніке міністрів закордонних справ G-7

Комюніке міністрів закордонних справ G-7
Міністри закордонних справ Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Сполученого Королівства та Сполучених Штатів Америки, а також Високий представник Європейського Союзу, зібралися в Динар і Сен-Мало 5 і 6 квітня, щоб обмінятись думками і скоординувати дії для побудови більш мирного, об’єднуючого та безпечного світу. Після засідання вони видали комюніке, в якому, зокрема, сказано:

Ми ще раз заявляємо про нашу незмінну підтримку українського суверенітету, незалежності та територіальної цілісності в межах її міжнародно визнаних кордонів. Це означає невизнання нами претензії Росії на анексію Криму. Дії Росії є порушенням міжнародного права. Ми висловлюємо нашу глибоку стурбованість діями Росії проти України в Керченській протоці та прилеглих водах, які небезпечно посилили напруженість. Немає жодного виправдання для використання російської військової сили проти українських кораблів і військово-морського персоналу. Ми закликаємо до стриманості, поваги міжнародного права та попередження подальшої ескалації. Ми закликаємо Росію звільнити затриманий екіпаж і судна і утриматися від перешкоджання законному проходу через Керченську протоку.

Ми засуджуємо погіршення ситуації з правами людини на Кримському півострові. Висловлюючи нашу глибоку стурбованість через складну  безпекову і гуманітарну ситуації, яка триває на Сході України протягом майже п’яти років, ми повністю підтримуємо зусилля Нормандського формату та Організації з безпеки і співробітництва в Європі для вирішення конфлікту в східній Україні.

Ми переконані, що єдиним способом досягти мирного і сталого вирішення конфлікту є повне виконання сторонами своїх зобов’язань за Мінськими угодами з метою відновлення територіальної цілісності України. Росія, безумовно, залучена через підконтрольні сили, які вона підтримує, несе ключову відповідальність. Нагадаємо, що тривалість економічних санкцій повністю пов’язана з повним виконанням Росією своїх зобов’язань за Мінськими угодами. Ці санкції можуть бути зняті лише тоді, коли Росія дійсно виконає ці зобов’язання але ми також готові приймати подальші обмежувальні заходи, якщо цього вимагатимуть дії Росії.

Ми підтверджуємо нашу підтримку реформ в Україні і вітаємо кроки, які зроблені на сьогодні, особливо у сферах децентралізації та економічного зростання. Ми закликаємо уряд України продовжувати просуватися по шляху реформ, які вона розпочала і яких вимагають  люди  і вітаємо  Конференцію з реформ в Україні, яка відбудеться в Торонто з 2 по 4 липня 2019 року. Ми висловлюємо повну довіру групі представників G7 в Україні та визнаємо роль цієї групи у моніторингу та підтримці проведення реформ. Ми повністю підтримуємо ключові пріоритети, розроблені цією групою у 2019 році, включаючи розбудову потенціалу та довіри до національних антикорупційних установ, реформування Генеральної прокуратури, виконання Закону про національну безпеку та Закону про приватизацію, посилення незалежність Центральної виборчої комісії, а також реформи в сфері охорони здоров’я та енергетики. Ми також закликаємо українську владу дотримуватися своїх зобов’язань у сфері боротьби з корупцією, зміцнення верховенства права та захисту свободи ЗМІ та громадянського суспільства. Ми також очікуємо, що українська влада забезпечить справедливе, вільне, прозоре і всеохоплююче голосування під час виборів.

Джерело

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ