Координаторка системи ООН в Україні закликає допомагати цивільним

Координаторка системи ООН в Україні закликає допомагати цивільним

Координаторка системи ООН в Україні та координаторка з гуманітарних питань Оснат Лубрані закликає допомагати цивільним, що постраждали від конфлікту.

Організація Об’єднаних Націй в Україні вітає заявлену Президентом Зеленським готовність допомагати всім українцям, незалежно від місця їхнього проживання. Така обіцянка є співзвучною із порядком денним в галузі сталого розвитку на період до 2030 року та закликом «не залишити нікого осторонь». Інклюзивні заходи можуть стати підґрунтям для досягнення миру та стабільності, а також для зміцнення соціальної згуртованості в усій країні. Ми раді продовжувати нашу співпрацю в рамках Програми Партнерства між Україною та ООН на період 2018-2022рр. заради сприяння розвитку, посилення захисту прав людини, а також для надання гуманітарної допомоги та допомоги щодо відновлення заради захисту цивільних осіб, які безпосередньо постраждали від конфлікту на сході України.

В рамках цієї діяльності Організація Об’єднаних Націй в Україні та її гуманітарні партнери закликають до якнайшвидшого вжиття заходів задля зменшення труднощів, з якими стикаються мільйони українців по обидва боки лінії зіткнення. В першу чергу, необхідні заходи швидкої дії для поліпшення життя людей, які постраждали від конфлікту, в трьох ключових сферах: зменшення труднощів та ризиків для цивільних осіб, які перетинають контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ); сприяння доступу до пенсій та документів у сфері реєстрації народження та смерті; попередження гуманітарної кризи, яка може статися через припинення водопостачання, пов’язане із зупинкою постачання електроенергії.

Організація Об’єднаних Націй та її гуманітарні партнери готові надати підтримку та консультації щодо конкретних кроків та інших заходів для досягнення цих пріоритетних цілей.

  1. 1. Зменшення труднощів та ризиків для цивільних осіб, які перетинають контрольно-пропускні пункти в’їзду-виїзду (КПВВ); особливо тих, хто перетинає пішохідний міст у Станиці Луганській в Луганській області:

– Полегшити процес перевезення через міст багажу і товарів шляхом заміни довгого переліку дозволених товарів на значно коротший перелік заборонених товарів та шляхом скорочення часу перевірок, з метою посилення економічних зв’язків;

– Дослідити варіанти зниження витрат на перетин лінії зіткнення шляхом надання безкоштовного транспорту, особливо для людей похилого віку, людей з інвалідністю та родин із дітьми;

– Першочергово відремонтувати пішохідний міст в Станиці Луганській.

  1. 2. Сприяння доступу до пенсій та документів у сфері реєстрації народження та смерті:

– Створити умови для того, щоб усі громадяни України мали рівний доступ до пенсій незалежно від місця їхнього проживання або реєстрації в якості ВПО шляхом скасування прив’язки доступу до пенсій до реєстрації в якості ВПО;

– Спростити процес реєстрації народження та смерті, що відбуваються на непідконтрольних уряду територіях, шляхом запровадження спрощеної адміністративної процедури реєстрації таких фактів та надання послуг реєстрації поблизу лінії зіткнення з метою надання послуг в одному місці та в один день.

  1. 3. Попередження гуманітарної кризи, яка може виникнути через припинення водопостачання, пов’язане із зупинкою постачання електроенергії за несплату. Мільйони цивільних осіб по обидва боки лінії зіткнення можуть залишитися без доступу до води:

– Забезпечити безперервне водопостачання шляхом виділення коштів на покриття заборгованості за електроенергію, спираючись на статус «захищеного споживача» підприємства ‘Вода Донбасу’.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ