Користь від різнорідності у лабораторіях

Користь від різнорідності у лабораторіях
Різнорідність призводить до того, що на свої власні дослідження можна глянути з багатьох перспектив – пише Елія Ловенштейн у журналі Scientific American.

Завдяки контактам з колегами із багатьох різних країн мої батьки стали кращими науковцями. Тепер, коли вже і я сам починаю проводити дослідження, можу ствердити, чому так було. З огляду на свою працю мої батьки об’їздили весь світ. Вони виросли у Аргентині в часах військової хунти, захистили докторати, пізніше переїхали у США, а потім у Шотландію, Валію і Англію, звідки врешті-решт повернулися до Сполучених Штатів.

Після кожного переїзду нові колеги батьків швидко ставали їхніми друзями, а я з наймолодших років стикався з багатьма різними культурами (не кажучи вже про прекрасну кухню).

Зараз я біолог і працюю над докторатом у берлінській лабораторії. Вона притягає людей з усього світу, а співпраця з ними не лише збагачує мою особистість, але ще й робить мене кращим науковцем. Щодня я зустрічаюся з викликами із різних сфер і перспектив – викликами, завдяки яким я можу краще обґрунтувати свої дослідження і зробити висновки. Саме інтеракція поміж викликами і реакціями на них є двигуном, що рухає моїми дослідженнями.

Щоправда, немає достатньої кількості даних, на підставі яких можна робити висновки про те, настільки міжнародними є наукові інститути, та все ж у близько 35% інституцій, присутніх на науковому суспільному сервісі ResearchGate, щонайменше одна особа походить з іншої країни. Користь від праці у такому різноманітному середовищі виходять далеко поза мій особистий досвід. В середньому, результати, отримані міжнародними групами, цитуються частіше, ніж результати, отримані групами, що походять з однієї країни, і зазвичай їх публікують у часописах з вищим індексом цитованості (impact factor). В цьому немає нічого дивного: міжнародне середовище змушує дивитися на проблему з різних перспектив і в результаті допомагає зрозуміліше викладати свої ідеї.

Я співпрацюю із спеціалістами з ділянки електрофізіології, молекулярної біології, медицини і психології. Різний досвід і тематика досліджень, а також різне етнічне та культурне походження тих людей, змушують мене до прикладення більших зусиль. Коли мене оточують виключно особи з моєї культурної сфери, то мені не потрібно перевіряти свої базових директив. У різноманітному середовищі все це підлягає зміні. Мені треба краще підготуватися до співпраці і передбачити імовірні суперечності чи проблеми при поясненні концепції своїм співавторам і колегам, але передусім більш старанно продумати обґрунтування своєї ідеї. Більш того, тоді я розглядаю альтернативні підходи, завдяки чому у своїх дослідженнях стаю більш еластичним.

Мені теж потрібно поміняти спосіб, яким я представляю свої висновки колегам. В моєму інституті розмовляють в основному англійською, але щодня на коридорі я чую також китайську, німецьку, французьку та іспанську мови. Готуючи презентацію, потрібно пам’ятати, що в авдиторії будуть люди, для котрих англійська мова не є рідною, тому все потрібно представляти дуже зрозуміло. Це призводить до того, що я мушу добре обдумати свої дослідження. Якщо я не зумію їх описати за допомогою зрозумілої і точної мови, то як я можу очікувати, що колеги дадуть мені розумні відповіді? Завдяки такому підходові мені легше ділитися результатами своєї праці на семінарах в моєму інституті і на міжнародних конференціях.

Батьки дали мені зрозуміти, наскільки важливим є глобальний обмін, а я мав щастя, що міг з цього користатися з самого початку своєї наукової кар’єри. Під час навчання на ліценціаті, я отримав стипендію від німецької програми студентських обмінів RISE для тримісячного стажування у лабораторії нейродосліджень при Christian-Albrechts-Universitat, що в Кілонії. Таку ж можливість дають й інші програми, такі як Erasmus чи Fulbright Scholar.

Але якщо у Твоєму інституті немає колег з закордону, то зовсім не обов’язково подорожувати, щоб їх зустріти. Спочатку мережа WWW покликана була служити науковцям для нав’язування контактів. Пиши на Twitter-і про свої дослідження, а їхні перші результати висилай у вигляді препрінтів на такі сервери, як arXiv або bioRxiv, і ти отримаєш відгук від великої міжнародної спільноти. Або пошукай мене на сервісі ResearchGate і долучися до моєї мережі людей з цілого світу.

Чекаю на зустріч з Тобою, де б ти не був!

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ