Космічний бетон?

Космічний бетон?

Плани щодо повернення на Місяць чи подорожі на Марс розвиваються вже тривалий період часу. Однією з проблем, над якими працюють інженери та науковці, є створення матеріалу придатного до будівництва бази для груп космонавтів – пише Мірослав Дворнічак на польському науково-популярному інтернет-порталі Pulsar. 

Доставку всіх матеріалів з Землі неможливо реалізувати. Тому потрібно подумати про використанням того, що астронавти застануть на місці. Типовою сировиною, яка наявна як на Місяці, так і на Марсі, є реголіт, тобто крихка, звітріла скеля. Важливо те, що на Місяці в певних місцях товщина шару реголіту сягає кількох метрів. І саме цей матеріал міг би послужити для отримання дуже простого космічного бетону. Його склад представив колектив дослідників з Манчестерського університету. Бетон складається з синтетичного реголіту (опрацьованого на основі результатів аналізу пробних взірців з Місяця, тобто зокрема піроксенів і алюмосилікатів), крохмалю і крихти солі (MgCl2). Та звідки ж крохмаль? Це просто: астронавти виростять картоплю.   

Виявляється, що новий бетон володіє неймовірними властивостями – він удвічі міцніший від того, який використовували досі. Одні переваги. 

Зараз вчені розпочали праці над втіленням. Не виключено, що перш, ніж виникнуть будівлі на Марсі, космічний бетон почнуть використовувати на Землі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Ефективний молекулярний «двигун» Перша в історії європейська місія до Юпітера