Купуємо в Росії, бо своє подіти нікуди

Купуємо в Росії, бо своє подіти нікуди
Україна відновила імпорт електроенергії з Росії. Нарешті стало зрозуміло, звідки взялась енергокриза, що спричинила закриття блоків українських АЕС. Згідно з даними Європейської мережі системних операторів подачі електроенергії ENTSO-E, Україна почала імпортувати електрику з Росії. Про це 1 січня цього року повідомило УНІАН. Постачання російської електроенергії розпочалося 1 жовтня 2019 року, а вже у квітні-травні 2020-го виникла українська “енергетична криза”. 

Дивує навіть не факт купівлі чогось в країни-агресора, а те, як нам цинічно брешуть. Пам’ятаєте, як нам розповідали на всіх рівнях, що через пандемію впало споживання електроенергії, а тому в нас перевиробництво? Тоді ж почали зупиняти блоки атомних електростанцій: із 15 у роботі залишили десять. П’ять поставили на “планові” ремонти. 

Тодішня в. о. міністра енергетики Ольга Богуславець в інтерв’ю журналістам “Інтера” та УНІАН розповідала, що нічого страшного не сталося. Це така практика – зупиняти блоки на ремонт. От тільки виникає розбалансування енергосистеми країни, тож її треба збалансовувати – і робити це за допомогою підняття потужності теплоелектростанцій, які здебільшого належать Ахметову. 

Почувши це, “слуги народу” у парламенті захвилювались та заявили, що готують запит і вимагатимуть від Кабміну розібратись у цій дивній ситуації. Мовляв, не дозволимо Ахметову наживатись! 

Одночасно у ЗМІ та соцмережах починають розганяти міф про “шкідливість” відновлювальних джерел енергії.  Начебто вони розвиваються необмежено, тариф залишається великим, і цю електроенергію гарантовано викуповують, отже, до 2025 року половину виробництва в атомній енергетиці буде втрачено.

Країна шокована! Енергокриза! Винні українці, які менше споживають, та джерела “зеленої енергетики”.  І впродовж цього часу ми імпортуємо електроенергію з країни, із якою воюємо, причому на шкоду власним інтересам. 

Як це можливо? Куди дивиться президент? А президент молодець! У грудні 2019 року він підписує Закон № 330-ІХ про внесення змін до Закону України “Про ринок електричної енергії”.

“Закон встановлює заборону на продаж та/або постачання електричної енергії, імпортованої з Російської Федерації (за двосторонніми договорами та на внутрішньодобовому ринку)”, – повідомляє пресслужба президента.  Але є один нюанс: “Уряд отримує право скасовувати цю заборону на певний термін для уникнення надзвичайної ситуації в об’єднаній енергосистемі України”. 

А тепер, як кажуть фокусники, слідкуйте за руками…

У 2015 році постачання електроенергії з Росії припиняється. У травні 2019-го Зеленський стає президентом. У жовтні того ж року імпорт з Росії відновлюється. У грудні Зеленський підписує закон, що нібито забороняє постачання російської електроенергії, окрім надзвичайних випадків. Так знаходиться пояснення, чому електроенергія закуповується. У квітні-травні 2020-го розпочинається “енергетична криза”, під приводом якої зупиняють п’ять енергоблоків українських атомних станцій. Водночас міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявляє, що Україна готується до від’єднання від енергосистем Росії та Білорусі.

Усі щось говорять, електроенергія надходить від ворога, наші атомні станції працюють на зменшеній потужності, а нам піднімають ціни за електрику. Це взагалі якийсь економічний нонсенс. Якщо в нас забагато електроенергії, то експортуймо її! Якщо експорт неможливий, то знизьмо ціни, нехай населення споживає більше. Але, на жаль, керманичі нашої країни у своїх діях керуються якимись іншими критеріями. 

1 Comment

  • Перт , 22 Лютого, 2021 @ 9:20 am

    А звідки бере Україна паливо для атомних станцій?
    У тієї ж сусідньої держави. Це – можна…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Ілюзія народовладдя Безнадія як спосіб управління