Курт Волкер дав інтерв’ю “Голосу Америки” напередодні візиту в Україну

Курт Волкер дав інтерв’ю “Голосу Америки” напередодні візиту в Україну
Спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер у найближчі два тижні планує візит в Україну, під час якого, окрім Києва, також відвідає один з українських портів на Чорному морі. Напередодні візиту він відповів на запитання української служби “Голосу Америки”. Ось деякі з тих, що стосуються причин ескалації конфлікту у Азовському морі та методам протидії:

Чого Росія намагається домогтися цією ескалацією? 

Волкер: Я думаю, що вони намагаються вплинути на політику в Києві, виставити уряд у поганому світлі, мовляв, ці речі все ще тривають. Зрозуміло, що український уряд не може це контролювати, рушійною силою тут є Росія. І не можна розглядати цей інцидент поза ширшим контекстом.

Росія роками закладала цеглини, які призвели до цього інциденту. Претензія на анексію Криму, претензія на територіальні води, побудова мосту, посилення військово-морських патрулів, одностороння претензія на контроль над доступом до Азовського моря. Ми говорили з партнерами і передбачали саме такі дії.

Тобто ви це бачите в контексті виборів? 

Волкер: Так, абсолютно. Я думаю, що Росія намагається вплинути на українські вибори, так само як вони намагалися вплинути на вибори в Німеччині, Франції. Чого вони не розуміють, так це те, що українці змінилися, у них сильніше відчуття національного духу та ідентичності. 

Як ви оцінюєте відповідь українського уряду? 

Волкер: Спершу я хотів би відзначити витримку українських капітанів та моряків. Вони намагалися мирно пройти з Одеси до Маріуполя. Росіяни їх зупинили, атакували, переслідували, знову атакували, взяли на абордаж і захопили. І вони не стріляли у відповідь. Вони намагалися уникнути конфлікту і поводилися відповідально.

Що стосується політичної відповіді, я думаю, що українці правильно зробили, потужно порушивши це питання в НАТО, ЄС, у двосторонніх відносинах. Це щось, що ми всі маємо визнати неприйнятним.

Чи запровадження воєнного стану, на вашу думку, є правильною ідеєю? 

Волкер: Я думаю, що існують конкретні причини, чому український уряд вирішив запровадити воєнний стан в обмеженому форматі – на 30 днів і лише у декількох регіонах країни, щоб це не зачіпало президентські вибори, але дозволило мобілізацію призовників, рух військових сил. Але я думаю, що важливо, щоб Україна була сильною і стійкою демократією, яка не потребуватиме воєнного стану як довготермінового рішення. 

Які нові важелі стримування Росії розглядаються?

Українські високопосадовці говорять про те, що працюють разом із партнерами над запровадженням власних санкцій проти росіян та замороженням активів російських громадян та компаній на території України. Що ви про це думаєте? 

Волкер: Треба бути обережними та дотримуватися духу існуючих санкцій. Вони не можуть бути каральними по відношенню до звичайних російських та українських громадян. Санкції, які запровадили ми та ЄС, спрямовані проти російського бізнесу та урядових структур з метою вплинути на ухвалення рішень Росією. Це не про покарання, а про пошук механізму, який би привів до рішення.

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ