Курт Волкер: Ми готові допомогти Україні в розгортанні миротворчих сил

Курт Волкер: Ми готові допомогти Україні в розгортанні миротворчих сил

Посол Курт Волкер, спеціальний представник Державного департаменту США з питань України, в переговорах на брифінгу 24 травня сказав наступне:

“Лише минулого тижня я побував в Україні – біля зони конфлікту і в Києві. Кілька ключових моментів з цього візиту, які я хотів би виділити. Один з них полягає в тому, що це все ще дуже гаряча війна. Минулого тижня ми мали практично рекордні численні порушення режиму припинення вогню. ОБСЄ нарахувало понад 7 тисяч порушень за тиждень. Це значне число є найбільшим показником.

Росія сьогодні заявила, що вона знову направляє 77-й, начебто, гуманітарний конвой на Східну Україну через міжнародний кордон. Їх, зазвичай, використовували для постачання бойових сил в Україну в минулому, тому це також викликає стурбованість. І, якщо подивитися на наслідки конфлікту, то було вбито понад 10 тисяч цивільних і військових осіб. Є більше 1,5 мільйона переміщених осіб. Оцінки коливаються, але цей показник використовує МОМ (Міжнародна організація з міграції).

Ми бачимо погіршення гуманітарної ситуації. Наприклад, після чотирьох років конфлікту відбувається вплив на інфраструктуру. Електроенергія, вода, тепло, електрика, стільниковий зв’язок, пункти пропуску, дороги, мобільність людей – усі ці речі погіршуються.

Ви бачите це у секторі охорони здоров’я. Там був спалах туберкульозу. Це особливо небезпечний штам, бо він стійкий до антибіотиків і поширюється на цій території. Ви бачите потенційну загрозу для подачі води, спричинену нанесенням шкоди навколишньому середовищу. Промисловість припинила роботу, деякі шахти затоплені, інші використовують як смітник для радіоактивних відходів. Вони можуть потрапити в ґрунтові води чи завдати іншої екологічної шкоди.

Звичайно, є й фізичні ризики для населення, і тому ми часто чуємо історії про людей, вбитих мінами або боєприпасами, що не вибухнули. Це активний конфлікт. Снайпери стріляють у людей, а міномети вибухають у селах. Одне з сіл, яке я відвідував, це Попасна – воно дуже близько до лінії конфлікту. За кілька днів до того, як я туди потрапив, міномети попадали у село, а на наступний день там було чути і снайперський вогонь. Отже, це дуже активний конфлікт, гаряча війна, як я вже сказав, і це має величезний гуманітарний вплив, який не слід ігнорувати будь-де в Європі. Він часто зникає з перших сторінок, але його насправді потрібно розглядати як невідкладне питання.

Ще одна річ, яку я б хотів повторити, це те, що там нема жодної двозначності. Росія прямо керує силами, що борються на сході України, Кремль їх повністю підтримує: і те, як вони потрапили туди, і їхнє фінансування. Отже, Росія несе пряму відповідальність за цей конфлікт. І ми сподіваємось, що Москва також бачить гуманітарну ситуацію. Вона заявляє, що турбується про російськомовних осіб, але єдине місце в Україні, де російськомовні люди стикаються з такими загрозами, – це та територія, де Росія підтримує конфлікт. Отже, ми сподіваємось, що Росія також хотітиме встановити мир.

Якщо так, то ви можете бути впевнені, що ми готові продовжувати наш діалог. Ми готові допомогти в розгортанні миротворчих сил під мандатом ООН для встановлення безпеки в цьому регіоні та надання допомоги у виконанні Мінських угод. Коли там буде безпечно, то ви станете свідками проведення місцевих виборів, впровадження спеціального статусу на цій території та здійснення амністії для тих, хто вчинив злочини під час конфлікту, за умови, що вони не є злочинами проти людства.

Тому ми готові бути посередником, який допоможе це зробити, але це дійсно залежить від Росії, чи вона збирається вести переговори в цьому напрямку, чи ні.

Остання зустріч з моїм російським колегою відбулася в січні. Це була конструктивна розмова, і ми домовилися, що Росія дасть відповідь на нашу пропозицію та буде добиватись зустрічі, щоб обговорити це питання, і ми досі чекаємо. Відтоді ми не мали жодних офіційних повідомлень від Росії”.

 

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ