Курт Волкер: “На Донбасі має бути справжня миротворча місія ООН”

Курт Волкер: “На Донбасі має бути справжня миротворча місія ООН”
26 липня у Берліні відбудеться зустріч політдиректорів МЗС країн “нормандської четвірки”, на якій, зокрема, будуть обговорювати питання збройного конфлікту на сході України.

Напередодні зустрічі Спеціальний представник США у справах України Курт Волкер дав інтерв’ю українській службі “Голосу Америки”.

Волкер розповів, що: “На цій зустрічі будуть говорити про те, як має виглядати миротворча місія ООН. Це питання вже давно очікує на відповідь. Росія подала ідею, щоб ООН надала охорону моніторинговій місії ОБСЄ. Втім, на думку США, Німеччини, Франції і, зрештою, України, має бути справжня миротворча місія, щоб гарантувати безпеку на найвищому рівні. Сподіваюся, ми зможемо обговорити саме цей формат миротворчої місії”.

Волкер наголосив, що найперше треба звернути увагу на зустріч у Гельсінкі, де не було здійснено жодних кроків до визнання російської анексії Криму. На перемовинах з Росією з боку США не було жодних поступок у питанні України.  Курт Волкер зауважив, що тема України не була головною під час зустрічі Трампа з Путіним, адже думки сторін не співпадають, тому не було сенсу заглиблюватись у це питання.

Нинішню ситуацію на сході України Волкер охарактеризував як: “…результат іноземної інтервенції, окупації території, а не повстання місцевого населення”. Спецпредставник США також зазначив, що за час збройного конфлікту виїхало 1,5 млн внутрішніх переселенців. Окрім того, не має бути жодного референдуму на окупованих територіях, адже це не відповідатиме Мінським домовленостям.

Джерело. Голос Америки

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ