Ким хочуть стати випускники українських шкіл?

Ким хочуть стати випускники українських шкіл?
Завершується вступна кампанія у заклади вищої освіти, тому вже можна проаналізувати її попередні результати.

За даними Міністерства освіти і науки, найбільш престижними у цьому році за рівнем прохідного балу були такі спеціальності: міжнародне право (прохідний бал – 194,25), міжнародні відносини (194) та міжнародні економічні відносини (190,84). Є попит і на медичні спеціальності – стоматологію (189,176) та медичну психологію (186,9), а також на суспільно-управлінські – політологію (189,125), публічне управління і адміністрування (183,8), журналістику (188,75). Серед популярних спеціальностей також культурологія (185,69), історія й археологія (185).

Що спонукає випускників обрати ту чи іншу професію? Найперше – прагнення реалізувати здібності та покликання. Важливою є також престижність професії, зокрема міжнародні відносини були елітною спеціальністю у всі часи. Мають значний вплив на вибір професії можливості майбутнього працевлаштування і належна оплата праці.

Міжнародні спеціальності популярні ще й тому, що нині частина молоді хоче виїхати за кордон на заробітки чи постійне місце проживання. За результатами опитування Київського міжнародного інституту соціології, понад половина української молоді (від 18 до 29 років) має намір залишити батьківщину за певних умов. Тому для них актуально здобути престижну спеціальність та вільно володіти іноземною мовою.

За кількістю поданих заяв найпопулярнішими напрямами були “Управління та адміністрування” (135 тис. заяв), “Інформаційні технології” (115 тис.) та “Гуманітарні науки” (88 тис.). Такі спеціальності, як менеджмент, маркетинг, фінанси, банківська справа, підприємництво, торгівля, що входять до напряму “Управління та адміністрування”, завжди користувалися попитом серед вступників. Водночас напрям “Інформаційні технології” нині вважається дуже модерним і високооплачуваним, тому й попит на відповідні спеціальності з кожним роком лише зростає. Серед “Гуманітарних наук” найпопулярнішою була філологія – майже 68 тис. заяв.

А от на деякі технічні спеціальності попит доволі малий. Зокрема, це гідроенергетика (45 заяв), суднобудування (195) та атомна енергетика (330). Не надто популярними серед випускників були й спеціальності воєнні науки, національна безпека та безпека державного кордону (756 заяв), що в умовах збройного протистояння на сході країни є доволі дивним, та богослов’я (220 заяв).

 

Використання матеріалів «Matrix-divergent» дозволяється за умови посилання на «matrix-info.com»
Для інтернет-видань обов’язкове зазначення автора публікації та пряме, відкрите для пошукових систем гіперпосилання у першому абзаці на конкретний матеріал. 
Думки, викладені у публікаціях, відображають позицію їх авторів. Відповідальність за достовірність фактів, цитат, власних назв та інших відомостей несуть автори. Редакція може не погоджуватись із думкою авторів публікацій.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ