Китай посилює тиск на Гонконг

Китай посилює тиск на Гонконг
У середині березня Всекитайські збори народних представників прийняли резолюцію щодо Гонконгу, де йдеться про нові виборчі правила для мешканців спеціального адміністративного округу. Доповнення до виборчого законодавства виробив Постійний комітет зборів, а уряд Гонконгу внесе ці зміни в місцеве законодавство.

Згідно з поправками, змінюється метод формування колегії виборників Гонконгу та збільшується чисельність її складу, щоб реалізувати принцип “управління Гонконгом патріотами” – це автоматично передбачає посилення китайського впливу. Кількість парламентарів Гонконгу збільшується з 70 до 90, а виборників – з 1200 до 1500. Водночас обмежується вплив депутатів районних рад, які перебувають в опозиції до чинного уряду і представляють інтереси мітингарів. Їх узагалі можуть виключити зі складу колегії. Усе це свідчить про те, що китайській владі та прокитайському уряду Гонконгу важливо послабити вплив опозиції.

США і Великобританія висловили глибоке занепокоєння діями Всекитайських зборів, що порушують виборчі права мешканців Гонконгу і міжнародне законодавство. Відповідно до домовленостей з Великобританією, яка передала Гонконг Китаю, Піднебесна гарантувала, що Гонконг 50 років буде жити за принципом “одна країна – дві системи”. Однак останніми роками тиск КНР на Гонконг тільки посилюється. Зокрема, у червні 2020 року Постійний комітет прийняв закон про національну безпеку в Гонконзі, норми якого передбачали створення в окрузі спеціальних органів держбезпеки, які прямо підпорядковуються Пекіну і можуть розпочинати слідство проти тих мешканців Гонконгу, які загрожують національній безпеці КНР, а такими є більшість опозиціонерів.

За цих умов передові демократичні країни намагаються посилити тиск на Китай, зокрема США заявили, що можуть ввести нові торгові санкції проти КНР. Великобританія ж розробила спеціальну програму, яка підтримуватиме мешканців Гонконгу, що будуть змушені емігрувати з батьківщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Чи розпочнеться “холодна війна” між США та Росією після інтерв’ю Джо Байдена? Протистояння США та Ірану загострюється