Китайський прапор на Місяці

Китайський прапор на Місяці
Минулого тижня Китай став другою державою, яка встановила свій прапор на Місяці. Відбулось цечерез понад 50 років після того, як американський астронавт розташував там стяг США – повідомляє інформаційне агентство Hina.

На фотографії, яку розповсюдило Китайське національне космічне управління,видно червоний китайський прапор з п’ятьма зірками на поверхні Місяця. Його сфотографувала камера космічного зонда Change-5, який у четвер відлетів із супутниказ взірцями місячного каміння.

Під час двох попередніх китайських місій на Місяць державні прапори були тільки намальовані на літальних апаратах, але жоден не залишився на планеті. 

Свій перший прапор на Місяці США встановили під час місії Аполло-11 у 1969 році. У наступних місіях до 1972 року на поверхні планетибуло розташованоще п’ять американських стягів.

У 2012 році NASA представила супутникові знімки, на яких показано, що п’ять прапорів досі стоять, але фахівці вважають, що вони, імовірно, вже зовсім побіліли на Сонці. 

Астронавт Базз Олдрін сказав, що перший прапор був встановлений надто близько до літального апарату Аполло-11 і, мабуть, модуль повалив його підчас зльоту.

Якщо космічний зонд Change-5 повернеться успішно, то Китай буде третьою країною, яка зібрала взірці з Місяця – після Сполучених Штатів та СРСР. Місія є новим етапом китайської космічної програми, якій на початку 2019 року вдалося досягти значного успіху, спустивши дослідницький модуль на темну сторону Місяця, що було першим таким досягненням у світі.

Китай вкладає у свою космічну програму мільярди євро, аби наздогнати Європу, Росію і США.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


З ЦИМ МАТЕРІАЛОМ ЧИТАЮТЬ


Агресія на орбіті Китайці вирушають по місячне каміння